Alpejski PŚ. Premierowy supergigant sezonu dla Viktorii Rebensburg

Viktoria Rebensburg odniosła zwycięstwo w supergigancie alpejskiego Pucharu Świata, który został rozegrany w kanadyjskim Lake Louise. Tym samym Niemka zapisała na swoje konto osiemnasty triumf w karierze.

Adrian Nuckowski
Viktoria Rebensburg Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Viktoria Rebensburg
30-latka niemal perfekcyjnie przejechała cały odcinek olimpijskiej trasy w Lake Louise. Viktoria Rebensburg już po raz osiemnasty stanęła na najwyższym stopniu podium w zawodach Pucharu Świata. Niemka dopiero po czwarty triumfowała w supergigancie. Pozostałe zwycięstwa odniosła w jej koronnej konkurencji, a więc slalomie gigancie.

Drugą pozycję sensacyjnie zajęła Nicol Delago. Włoszka, która wyruszyła na trasę dopiero z 31. numerem startowym uzyskała czas gorszy od Niemki o 0.35 s. Delago po raz drugi w karierze uplasowała się w czołowej trójce. Poprzednio dokonała tego 18 grudnia 2018 roku w Val Gardenie. (2. miejsce).

Podium uzupełniła Corinne Suter, dla której to drugie "pudło" w ciągu tego weekendu. Szwajcarka zajęła drugie miejsce w piątkowym (6 grudnia) zjeździe.

Liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Mikaela Shiffrin ukończyła rywalizację na 10. pozycji.

Na starcie zabrakło reprezentantek Polski.