Alpejski PŚ. Ester Ledecka z historycznym zwycięstwem. Czeszka wygrała zjazd w Lake Louise

Ester Ledecka po raz kolejny zapisała się w historii narciarstwa. Czeszka po raz pierwszy w karierze wygrała zawody alpejskiego Pucharu Świata. Mistrzyni olimpijska z Pjongczangu okazała się bezkonkurencyjna w zjeździe, rozgrywanym w Lake Louise.

Adrian Nuckowski
Ester Ledecka PAP/EPA / NICK DIDLICK / Na zdjęciu: Ester Ledecka
24-latka po raz kolejny pokazała, że niemożliwe nie istnieje. Jadąca z 26. numerem startowym Ester Ledecka okazała się najlepsza w zjeździe w Lake Louise, zapisując jednocześnie na swoje konto pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach alpejskiego Pucharu Świata. Do tej pory nigdy nie stanęła nawet na podium. W 2018 roku Czeszka przeszła do historii, zdobywając na jednych zimowych igrzyskach dwa złote medale, w dwóch różnych sportach (snowboard, narciarstwo alpejskie).

Drugą pozycję zajęła Corinne Suter, dla której to rekordowy rezultat w dotychczasowych startach. Szwajcarka jak dotąd dwukrotnie meldowała się w czołowej trójce, zajmując za każdym razem trzecie miejsce. Podium uzupełniła Austriaczka, Stephanie Venier.

Liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Mikaela Shiffrin ukończyła zmagania na 10. pozycji.  Na starcie zabrakło reprezentantek Polski.

Start zawodów został opóźniony o godzinę z powodu obfitych opadów śniegu. W sobotę (7 grudnia) alpejki ponownie rywalizować będą w zjeździe.