Alpejski PŚ. Daniel Yule ponownie najlepszy w Madonna di Campiglio

Daniel Yule okazał się najlepszy w slalomie alpejskiego Pucharu Świata, rozgrywanym w Madonna di Campiglio. Dla Szwajcara to drugi triumf w karierze i jednocześnie drugi odniesiony w tej miejscowości.

Adrian Nuckowski
Daniel Yule Newspix / EXPA/ Sportida/ Matic Ritonja / Na zdjęciu: Daniel Yule
Różnice pomiędzy zawodnikami na półmetku zmagań były niewielkie. Niespełna 27-latek z Martigny prowadził z przewagą 0,19 s. nad Henrikiem Kristoffersenem i 0,4 s. nad mistrzem olimpijskim z Pjongczangu, Andre Myhrerem. W jednej sekundzie zmieściło się aż trzynastu alpejczyków. Daniel Yule przejechał drugi przejazd o 0,04 s. wolniej od Kristoffersena, ale pozwoliło mu to w ostatecznym rozrachunku na odniesienie drugiego w karierze zwycięstwa w Pucharze Świata. Co ciekawe Yule po raz drugi wygrał właśnie w Madonna do Campiglio. Poprzednio dokonał tego 22 grudnia 2018 roku.

Druga pozycja Kristoffersena pozwoliła mu na objęcie prowadzenia w klasyfikacji slalomowej. Podium zawodów uzupełnił Clement Noel. Francuz zanotował awans z dziesiątej lokaty, zajmowanej po pierwszym przejeździe. Jego rodak, Alexis Pinturault został z kolei nowym liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

W zawodach wystartował Michał Jasiczek. Jedyny reprezentant Polski zajął jednak odległe, 57. miejsce.