Polacy przegrali po karnych z Portugalią w Europejskiej Lidze Beach Soccera

Portugalczycy pokonali w rzutach karnych Polaków 3:2 w meczu Europejskiej Ligi Beach Soccera 2017 na Węgrzech. Po trzech tercjach i dogrywce był remis 3:3.

Piotr Ziemka
Polacy w 2016 roku wygrali europejskie eliminacje do mistrzostw świata w beach soccerze PAP / Marcin Obara / Polacy w 2016 roku wygrali europejskie eliminacje do mistrzostw świata w beach soccerze
Jedynego gola podczas pierwszej tercji zdobył Bernardo Martins. W trzeciej sekundzie drugiej odsłony tego meczu, po wznowieniu wyrównał Filip Gac. Asystę zaliczył Dominik Depta. Trzy minuty później w poprzeczkę trafił Joao Saraiva Madjer, ale w tej akcji Portugalczycy wywalczyli rzut rożny, po którym ponownie objęli prowadzenie - na 2:1 strzelił Joao Goncalves. Polacy znowu zdołali doprowadzić do remisu za sprawą Gaca.

Trzeciego gola dla Portugalii zdobył 40-letni Madjer, który w lipcu 2017 roku grał w finałowym turnieju mistrzostw Polski w Grembachu Łódź. Dwie minuty przed końcem drugiej tercji rzutu karnego nie wykorzystał Gac. Górą w tym pojedynku był bramkarz Elinton Andrade.

W 34. minucie wyrównał Depta. W liczącej trzy minuty dogrywce nie nastąpiła zmiana wyniku. Najlepszą okazję miał Jordan Santos, ale jego strzał obronił Szymon Gąsiński.

Natomiast w konkursie rzutów karnych Portugalczycy triumfowali 3:2. W innym sobotnim meczu dywizji A Białoruś pokonała Azerbejdżan 4:1. W niedzielę Polska zmierzy się z Azerbejdżanem, a Białoruś - z Portugalią.

Polska - Portugalia 3:3 (0:1, 2:2, 1:0) po trzech tercjach, 2:3 w rzutach karnych
Gole: 0:1 Bernardo Martins (6. minuta), 1:1 Filip Gac (13.), 1:2 Joao Goncalves (17.), 2:2 Gac (18.), 2:3 Joao Saraiva Madjer (22.), 3:3 Dominik Depta (34.) z karnego.
Rzuty karne: Madjer 0:1, Gac 1:1, Rui Coimbra 1:2, Depta 2:2, Jordan 2:3, Witold Ziober 2:3 (obok bramki).