Polacy dwukrotnie prowadzili, ale przegrali z Portugalczykami 4:6 w Europejskiej Lidze Beach Soccera

Polacy przegrali z Portugalczykami 4:6 w pierwszej kolejce fazy grupowej finałowego turnieju Europejskiej Ligi Beach Soccera 2017 w Terracinie.

Piotr Ziemka
Polacy w 2016 roku wygrali europejskie eliminacje do mistrzostw świata w beach soccerze PAP / Marcin Obara / Polacy w 2016 roku wygrali europejskie eliminacje do mistrzostw świata w beach soccerze
Portugalia w eliminacjach do turnieju finałowego Europejskiej Ligi Beach Soccera 2017 wygrała wszystkie sześć meczów i zajęła pierwsze miejsce. Największe problemy zawodnicy zespołu, którego trenerem jest Mario Narciso mieli właśnie z Polakami. Biało-Czerwonych pokonali bowiem dopiero po rzutach karnych. Ze Szwajcarami zwyciężyli po dogrywce. Cztery pozostałe triumfy odnieśli w regulaminowym czasie gry.

Polacy poprzednio do zawodów finałowych Europejskiej Ligi Beach Soccera zakwalifikowali się w 2013 roku. W trzech następnych sezonach nie było ich w czołowej ósemce eliminacji.

W piątej minucie bramkarz Elinton Andrade obronił strzał Jakuba Jesionowskiego, ale dobitki kapitana polskiego zespołu Witolda Ziobera już nie zdołał zatrzymać. Wyrównał Leonardo Martins. W siódmej minucie sędzia podyktował rzut karny po faulu na Pawle Friszkemucie. MVP lipcowych mistrzostw Polski 2017 wykorzystał karnego i podopieczni Marcina Stanisławskiego ponownie objęli prowadzenie. Rywale znowu jednak doprowadzili do remisu - tym razem Szymona Gąsińskiego pokonał Rui Coimbra.

W drugiej części - jedynej, w której w polskiej bramce stał Dariusz Słowiński - na 2:3 strzelił Bernardo Martins (brat bliźniak L. Martinsa), a na 2:4 - Bruno Torres.

W trzeciej odsłonie Portugalczycy również trafili dwukrotnie. Dwa gole w ostatniej tercji zdobyli także Polacy. Z rzutu wolnego strzelił Filip Gac. Natomiast Konrad Kubiak pokonał bramkarza rywali po przewrotce.

Polska - Portugalia 4:6 (2:2, 0:2, 2:2)
Gole: 1:0 Witold Ziober (5. minuta), 1:1 Leonardo Martins (6. minuta), 2:1 Paweł Friszkemut (7.), 2:2 Rui Coimbra (10.), 2:3 Bernardo Martins (17.), 2:4 Bruno Torres (21.), 3:4 Filip Gac (27.), 3:5 Jordan Santos (29.), 4:5 Konrad Kubiak (32.), 4:6 Bernardo Martins (36.).

Wyjściowy skład Polaków: Szymon Gąsiński, Maciej Daniluk, Paweł Friszkemut, Bartosz Szloser, Dominik Depta.

Zmiennicy:
Dariusz Słowiński, Filip Gac, Konrad Kubiak, Witold Ziober, Jakub Jesionowski.

Wyjściowy skład Portugalczyków: Elinton Andrade, Joao Saraiva Madjer, Jose Maria, Ricardinho Pereira, Bruno Torres.

Zmiennicy: Tiago Petrony, Rui Coimbra, Leonardo Martins, Jordan Santos, Bernardo Martins.

Wyniki pozostałych czwartkowych meczów:
Hiszpania - Szwajcaria 7:2,
Rosja - Białoruś 4:1,
Włochy - Ukraina 11:4.

W kolejnych dniach Polacy zmierzą się z Hiszpanami oraz Szwajcarami.

Czy Portugalczycy zagrają w ostatnim, finałowym meczu Europejskiej Ligi Beach Soccera 2017?