Obrońcy tytułu pokonali Polaków w Europejskiej Lidze Beach Soccera

Polacy przegrali z Rosjanami 3:6 w drugim dniu turnieju Europejskiej Ligi Beach Soccera w Moskwie. Tak jak w piątkowym spotkaniu ze Szwajcarią, gola dla Biało-Czerwonych zdobył bramkarz Maciej Marciniak.

Piotr Ziemka
Beach soccer WP SportoweFakty / Beach soccer
W pierwszej tercji przy stanie 0:0 najlepszą szansę na prowadzenie dla Polaków miał Tomasz Poźniak, który w ósmej minucie trafił w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Maksima Chuzkowa. Po pierwszej osłonie spotkania Rosjanie wygrywali 2:0 po strzałach Kiriła Romanowa i Jurija Kraszeninnikowa z jedenastej minuty.

Na pięć minut przed końcem meczu zwycięzcy Europejskiej Ligi Beach Soccera 2017 prowadzili już 4:0 za sprawą Aleksieja Makarowa i Dmitrija Szyszina. W 31. minucie z rzutu karnego na 4:1 wynik zmienił Poźniak. Dla 28-latka, który w piątek zadebiutował w polskiej reprezentacji, to już trzecie trafienie w turnieju rozgrywanym w Moskwie.

Gola na 4:2 zdobył przewrotką Paweł Friszkemut. Rosjanie odpowiedzieli jednak szybko. Po wznowieniu, ich przewagę powiększył Artur Paporotny.

Rzadkim wyczynem popisał się w stolicy Rosji Maciej Marciniak. Bramkarz Polaków zdobył gola w drugim meczu z rzędu i było 5:3. Ostatecznie skończyło się rezultatem 6:3 - jako jedyny dublet ustrzelił Szyszin.

Trener reprezentacji Rosji Michaił Lichaczew do dziesięcioosobowego składu na turniej w Moskwie powołał sześciu piłkarzy mających w dorobku co najmniej jeden złoty medal mistrzostw świata. Jurij Kraszeninnikow, Aleksiej Makarow, Anton Szkarin i Dmitrij Szyszin triumfowali na MŚ w latach 2011 oraz 2013. Gdy Rosjanie po raz pierwszy wygrali czempionat w ich składzie był też Artur Paporotny. Z kolei w 2013 roku w zwycięskiej drużynie grał Kirił Romanow.

Rosja - Polska 6:3 (2:0, 0:0, 4:3)
Gole: 1:0 Kirił Romanow (11. minuta), 2:0 Jurij Kraszeninnikow (11.), 3:0 Aleksiej Makarow (31.), 4:0 Dmitrij Szyszin (31.), 4:1 Tomasz Poźniak z rzutu karnego (32.), 4:2 Paweł Friszkemut (34.), 5:2 Artur Paporotny (34.), 5:3 Maciej Marciniak (34.), 6:3 Szyszin (35.).

Żółte kartki: Makarow, Kraszeninnikow.

Wyjściowy skład Polaków: Maciej Marciniak - Jakub Jesionowski, Dominik Depta, Paweł Friszkemut, Filip Gac.
Zmiennicy: Dariusz Słowiński, Maciej Daniluk, Artur Popławski, Karim Madani, Tomasz Poźniak.

Wyjściowy skład Rosjan: Maksim Chuzkow - Kirił Romanow, Jurij Kraszeninnikow, Artur Paporotny, Dmitrij Szyszin.
Zmiennicy: Iwan Ostrowski, Aleksiej Makarow, Anton Szkarin, Ostap Fiedorow.

W pierwszym sobotnim spotkaniu najwyższej dywizji Europejskiej Ligi Beach Soccera 2018 w Moskwie Szwajcaria wygrała 6:2 z Azerbejdżanem. W niedzielę Azerowie będą rywalami Polaków.