Przyzwoity występ Casha. "Uniemożliwił strzelenie gola"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Tony Marshall / Na zdjęciu: Matty Cash (z prawej)
Getty Images / Tony Marshall / Na zdjęciu: Matty Cash (z prawej)

Aston Villa podzieliła się punktami z Crystal Palace (1:1), ale Matty Cash zebrał niezłe recenzje. Kadrowicz zagrał tak, jak na piłkarza sezonu przystało.

W tym artykule dowiesz się o:

Podopieczni Stevena Gerrarda mogą bez presji podejść do ostatnich meczów sezonu. W niedzielę Aston Villa mierzyła się z sąsiadującym w tabeli Crystal Palace. Obie bramki padły po przerwie. Autorem pierwszego gola był Ollie Watkins, a goście w samej końcówce odpowiedzieli za sprawą Jeffreya Schluppa.

Miejscowi nie zachowali czystego konta. Matty Cash spędził 90 minut na placu gry i nie mógł zbyt wiele zrobić przy trafieniu Watkinsa. To był 36. występ prawego obrońcy w tym sezonie.

Reprezentant Polski w starciu z Crystal Palace miał 73 kontakty z piłką i dokładność podań na poziomie 66,7 proc. Portal statystyczny whoscored.com przyznał mu notę "6,57" (skala od "1" do "10").

Cash został oceniony przez serwis 90min.com na "6". "Nie był pod grą tak często, jak się spodziewaliśmy. Spędził dużo czasu w bocznych sektorach boiska" - uzasadniono. 24-latek dostał nieco wyższą notę w "Daily Mail" ("7").

Portal birminghammail.co.uk podkreślił, że Cash uchronił swój zespół przed stratą gola i także ocenił jego występ na "7". "Walczył z Zahą i Eze, którzy ciągle się wymieniali. Na prawej stronie robił co chciał. Cash wrzucił naprawdę niebezpieczną piłkę w pole karne, ale jego partnerzy nie wykorzystali tego. W obronie wykonał naprawdę mocny blok, by uniemożliwić Mitchellowi strzelenie gola na 0:1" - czytamy.

Defensor wygrał w plebiscycie na piłkarza sezonu w Aston Villi. Cash jest istotnym elementem w układance Gerrarda.