Rozbili Widzew, dostali lanie od spadkowicza

Resovia wygrała poprzednie spotkanie 4:1 na stadionie Widzewa Łódź. Kolejny mecz również rozegrała na wyjeździe i tym razem poniosła wysoką porażkę 0:3 z Górnikiem Polkowice.

piłkarze Resovii WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Resovii
Pierwsza połowa była wyrównana. Resovia sprawdziła Marcina Furtaka trzema strzałami celnymi, a Górnik Polkowice przetestował Branislava Pindrocha dwoma uderzeniami w bramkę. Na zmianę wyniku trzeba było poczekać do drugiej części, która była jeszcze bardziej dynamiczna.

Rzeszowianie rozpoczęli aktywniej po przerwie i to ich ataki zaczęły zapowiadać zdobycie prowadzenia. Resovia dostała jednak mocny cios w postaci kontuzji podstawowego bramkarza Branislava Pindrocha. W 63. minucie konieczne było wprowadzenie między słupki Pawła Łakoty. Od tego momentu gościom nie wiodło się równie dobrze.

Z kolei Górnik popisał się rewelacyjnym przyspieszeniem w ostatnim kwadransie podstawowego czasu. Polkowiczanie poderwali się się do ataku, a efektem ich szturmu było zdobycie aż trzech bramek. Kanonada rozpoczęła się strzałem Rafała Karmelity, włączył się w nią Mateusz Piątkowski, a trzeci gol był podobnie jak pierwszy dziełem zmiennika Mariusza Szuszkiewicza. Resovia rozsypała się w obronie i poniosła wysoką porażkę 0:3.

Przedostatni w tabeli Górnik nie mógł znacząco poprawić swojego położenia, ponieważ już przed meczem stracił matematyczną szansę na utrzymanie. Resovia po porażce nie ma już możliwości zafiniszowania w górnej połowie tabeli.

Górnik Polkowice - Resovia 3:0 (0:0)
1:0 - Rafał Karmelita 75'
2:0 - Mateusz Piątkowski 79'
3:0 - Mariusz Szuszkiewicz 84'

Górnik: Marcin Furtak – Jarosław Ratajczak, Marcin Biernat, Michał Bojdys, Dorian Krakowski (46' Rafał Karmelita), Abdallah Hafez (76' Mariusz Szuszkiewicz), Damian Makuch (87' Maciej Sowiński), Bruno Żołądź (76' Antoni Kozubal), Karol Fryzowicz, Mateusz Piątkowski, Robert Hehedosz (68' Filip Baranowski)

Resovia: Branislav Pindroch (63' Paweł Łakota) – Rafał Mikulec, Josip Soljić, Dawid Kubowicz, Radosław Adamski (77' Bartosz Jaroch), Kamil Antonik (77' Marcel Myszka), Bartłomiej Wasiluk (68' Klaudiusz Krasa), Marek Mróz, Bartłomiej Eizenchart, Damian Hilbrycht, Paweł Wojciechowski

Żółte kartki: Krakowski, Makuch (Górnik) oraz Mikulec, Antonik, Krasa, Soljić, Jaroch (Resovia)

Sędzia: Łukasz Ostrowski (Szczecin)