Świetny mecz Klimali. Wyeliminował zespół Polaków

Bez wątpienia Patryk Klimala może być zadowolony ze swojej gry w ostatnim meczu Pucharu USA. Były napastnik Jagiellonii strzelił gola i zanotował asystę, a jego New York Red Bulls pokonało 3:1 Charlotte FC.

Bartłomiej Bukowski
bramka Patryka Klimali YouTube / @ Charlotte FC / Na zdjęciu: bramka Patryka Klimali
Kolejne bardzo dobre informacje dotyczące polskich napastników napływają zza oceanu. Tym razem bohaterem został Patryk Klimala, który poprowadził New York Red Bulls do zwycięstwa w 1/8 finału Pucharu USA z Charlotte FC, w którym występują Kamil Jóźwiak, Jan Sobociński oraz Karol Świderski. Na boisku pojawił się jednak tylko ten pierwszy.

Najpierw, już w 2. minucie, Klimala skorzystał z zamieszania w polu karnym Charlotte po rzucie rożnym i umieścił piłkę w bramce strzeżonej przez Kristijana Kahlinę.

Następnie, już w drugiej połowie, po świetnym rajdzie dograł piłkę w pole karne, a w nim Dylanowi Nealisowi nie pozostało nic innego niż dołożyć nogę i ponownie wyprowadzić "Czerwone Byki" na prowadzenie.

Wynik na 3:1 w 92. minucie ustalił Tom Barlow, któremu asystował doskonale znany z polskich boisk Luquinhas.

W ćwierćfinale Pucharu USA na New York Red Bulls czeka teraz derbowy rywal - New York City.