We Francji już wszystko jasne. Niedawny mistrz zagra w barażach o utrzymanie

Sezon 2021/2022 we francuskiej Ligue 1 przeszedł do historii. Tytuł mistrzowski już wcześniej zapewniło sobie Paris Saint-Germain. W sobotni wieczór poznaliśmy pozostałych medalistów, a także uczestnika barażów oraz spadkowiczów.

Krzysztof Sędzicki
Adil Aouchiche Getty Images / John Berry / Na zdjęciu: Adil Aouchiche
Mistrzowie Francji z Paryża nie odpuścili w ostatniej kolejce i postanowili rozbić FC Metz aż 5:0. Hat-tricka w tym spotkaniu ustrzelił Kylian Mbappe zdobywając gole w 25., 28. i 50. minucie. Francuz tego dnia rozstrzygnął też kwestię swojej przyszłości klubowej. Poza nim po golu dołożyli jeszcze Neymar oraz Angel Di Maria. Ekipa Mauricio Pochettino kończyła jeszcze spotkanie w przewadze jednego zawodnika, bo w 58. minucie Boubacar Traore ujrzał drugą żółtą kartkę.

Polskich kibiców z pewnością najbardziej interesował mecz Olympique Marsylia z RC Strasbourg. Ekipa z południa Francji pewnie wygrała 4:0, a 91 minut rozegrał Arkadiusz Milik. Tym razem jednak bez efektu bramkowego.

Na trzecim miejscu w tabeli uplasowało się AS Monaco, które w ostatniej serii gier zremisowało na wyjeździe z RC Lens 2:2. Wynik w 30. minucie golem otworzył Przemysław Frankowski. Później monakijczycy wyrównali za sprawą Loica Badiashile, a w drugiej połowie Wissam Ben Yedder dał im prowadzenie. W doliczonym czasie gry Ignatius Ganago uratował jednak punkt dla gospodarzy.

Czwarte miejsce dające prawo gry w Lidze Europy przypadło Stade Rennais, które tylko zremisowało z OSC Lille 2:2. Na piątej pozycji znalazła się Nicea po wygranej z Reims 3:2.

Z kolei na dole tabeli ostatecznie znalazły się - podając w kolejności od końca: Girondins Bordeaux oraz FC Metz, zaś miejsce w barażach przypadło AS Saint-Etienne, które zgarnęło punkt za remis z Nantes. Zespół Pascala Dupraza czeka teraz dwumecz z Auxerre o miejsce w elicie. Pierwsze ze spotkań odbędzie się 26 maja, a rewanż - 29 maja.