Frankowski wykorzystał zamieszanie. Tak zakończył sezon [WIDEO]

Przemysław Frankowski ma za sobą bardzo udany sezon. W ostatniej kolejce Ligue 1 skrzydłowy RC Lens wykorzystał błąd defensywy AS Monaco i znalazł drogę do siatki.

Rafał Szymański
gol Frankowskiego Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: gol Frankowskiego
W sobotę zawodnicy RC Lens mogli zapewnić sobie miejsce w kolejnej edycji europejskich pucharów. Podopieczni Francka Haise grali na własnym stadionie z AS Monaco.

Miejscowi prowadzili od 30. minuty spotkania. Nie popisał się Alexander Nuebel, który fatalnie interweniował po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Piłka trafiła do wbiegającego w pole karne Przemysława Frankowskiego. Kadrowicz zachował się jak rasowy napastnik i sprytnym strzałem sfinalizował akcję.

Piłkarze AS Monaco odpowiedzieli bardzo szybko. Autorem bramki wyrównującej był Benoit Badiashile, defensor wykorzystał zagranie z rzutu rożnego. Po przerwie gola na 2:1 strzelił Wissam Ben Yedder. W 62. minucie snajper był zupełnie niepilnowany przez rywali. Mecz zakończył się remisem 2:2 po bramce Kevina Danso w ostatniej akcji.

Frankowski poprawił swoje statystyki. Skrzydłowy wrócił do Europy po przygodzie w Major Soccer League. Na poziomie Ligue 1 zanotował 37 występów, sześć trafień oraz pięć asyst. 27-letni piłkarz w czerwcu pojawi się na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Biało-Czerwoni rozegrają cztery spotkania w ramach Ligi Narodów UEFA.

Vuković mówi o liderach. "On był dla mnie najważniejszy"

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)