ME U-17: remis Polaków w meczu o honor. Holandia z kompletem punktów

Na pożegnanie z mistrzostwami Europy Polska U-17 zremisowała 1:1 z Bułgarią. Bramkę na wagę punktu zdobył kapitan, Oliwier Sławiński. Holandia pokonała Francję 3:1 i zajęła pierwsze miejsce w stawce grupy B.

Rafał Szymański
Oliwier Sławiński Getty Images / Eóin Noonan / Na zdjęciu: Oliwier Sławiński
Obie reprezentacje wcześniej straciły szanse na awans. Selekcjoner Polaków dał szansę kilku rezerwowym zawodnikom, ale wyróżniającą się postacią był Oliwier Sławiński.

Kacper Masiak stworzył zagrożenie pod bramką rywali w siódmej minucie rywalizacji. golkiper skutecznie interweniował po jego centrze. Bułgarzy odpowiedzieli strzałem z dystansu Aleksandara Aleksandrova, Jakub Murawski był dobrze ustawiony.

W 19. minucie Sławiński zmarnował okazję z rzutu wolnego, a po chwili pojawił się w polu karnym i płasko dośrodkował. Aleks Bozhev znowu oddalił grę od własnej bramki.

Później Sławiński przewrócił się w polu karnym, lecz sędzia nie dał się nabrać. Akcja duetu Borislav Marinov - Antoan Stoyanov zakończyła się niecelnym uderzeniem tego drugiego.

Zawodnik Zagłębia Lubin miał pretensje do kolegów i w końcówce pierwszej połowy wziął sprawy w swoje ręce. Sławiński trafił prosto w bramkarza.

Kapitan kadry wpisał się na listę strzelców na początku drugiej części gry. Kacper Terlecki wrzucił piłkę z prawej strony, Sławiński szczęśliwie ją opanował i mocnym strzałem pokonał Bozheva.

Podwoić prowadzenie mógł Kacper Masiak. Bramkarz z trudem obronił strzał gracza Zagłębia. W końcówce Bozhev popisał się jeszcze fantastyczną paradą po próbie Tommaso Guercio.

Autorem bramki wyrównującej był Stefan Traykov. W 84. minucie utalentowany zawodnik pojawił się w polu karnym, zdecydował się na strzał i piłka była poza zasięgiem Murawskiego.

Zespół Dariusza Gęsiora ostatecznie zremisował 1:1 z Bułgarią. Polska zakończyła turniej na trzecim miejscu w grupie B.

Równolegle Francja walczyła o punkty z Holandią. "Oranje" wygrali 3:1 po trzech bramkach w samej końcówce i wskoczyli na fotel lidera.

Polska U-17 - Bułgaria U-17 1:1 (0:0)
1:0 - Oliwier Sławiński 47'
1:1 - Stefan Traykov 84'

Polska: Jakub Murawski - Patryk Rychlik, Konrad Magnuszewski, Mikołaj Tudruj, Tommaso Guercio, Jakub Staniszewski, Marcel Kalemba (46' Dawid Tkacz), Kacper Terlecki (58' Jakub Lewicki), Dawid Drachal (86' Mateusz Wójcik), Kacper Masiak (58' Kacper Śmiglewski, 76' Szymon Doba), Oliwier Sławiński.

Bułgaria: Aleks Bozhev - Zahari Atanasov (46' Nedzhib Hadzha), Slavi Chakarov, Rosen Marinov, Simeon Vassilev (46' Rosen Bozhinov), Martin Georgiev, Antoan Stoyanov, Asen Mitkov, Aleksandar Aleksandrov (68' Stefan Traykov), Borislav Marinov, Petar Kirev (82' Aleksandar Petrov).

Żółte kartki: Staniszewski, Śmiglewski (Polska) - Mitkov, Chakarov (Bułgaria).

Sędzia: Chiristian-Petru Ciochirca (Austria).

***

Holandia U-17 - Francja U-17 3:1 (0:1) 0:1 - Zoumana Diallo 13' 1:1 - Dean Huijsen (k.) 76' 2:1 - Antoni Milambo 81' 3:1 - Yoram Boerhout 90+4'