Szczęśliwe zwycięstwo Świtu - wyniki sobotnich spotkań 11. kolejki II ligi gr. wschodniej

Za nami już osiem z dziewięciu spotkań 11. kolejki II ligi gr. wschodniej. Znów nie obyło się bez niespodzianek. Za takowe można uznać wyjazdowe remisy Hetmana Zamość i Resovii oraz zwycięstwo Concordii Piotrków Trybunalski. Z kolei długo z ligowymi outsiderami męczyły się drużyny Świtu Nowy Dwór Mazowiecki oraz OKS 1945 Olsztyn.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Drugie zwycięstwo Concordii

Rozgrywki fatalnie rozpoczęli gracze Concordii Piotrków Trybunalski. Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie piłkarze z Piotrkowa Trybunalskiego odnieśli dopiero w ostatnią środę. Na kolejne nie musieli już tyle czekać, bo w sobotę ograli przed własną publicznością groźny w tym sezonie Okocimski KS Brzesko. Dzięki temu zwycięstwu piotrkowianie wydostali się już ze strefy spadkowej.

Trwa fatalna passa Przeboju Wolbrom. Wolbromianie przegrali piąty mecz z rzędu. Tym razem ulegli przed własną publicznością Ruchowi Wysokie Mazowieckie 0:3. Wszystkie bramki w tym meczu padły w drugiej połowie. Dzięki temu zwycięstwu Ruch znajduje się już na 4. miejscu w tabeli i do lidera na tę chwilę traci tylko dwa oczka.

Jeziorak górą w meczu beniaminków

W starciu dwóch beniaminków górą został Jeziorak Iława. Iławianie pokonali przed własną publicznością Olimpię Elbląg 3:1. Mecz dobrze rozpoczął się dla gości, którzy prowadzili od 10. minuty po bramce Mateusza Kołodziejskiego. Jednak gospodarze jeszcze przed przerwą zdołali wyjść na prowadzenie, a w drugiej odsłonie meczu kropkę nad „i” postawił Wojciech Figurski.

Kolejnej porażki w tym sezonie doznał Sokół Aleksandrów Łódzki. Piłkarze Sokoła nie potrafią wygrać na własnym stadionie od czterech meczów. Tym razem przegrali z Wigrami Suwałki 0:2.

Niespodziewane remisy w Łowiczu i Otwocku

Swoich fanów zawiodły w sobotę drużyny Pelikana Łowicz i Startu Otwock. Osłabiony kadrowo Pelikan zaledwie zremisował przed własną publicznością ze znajdującym się w strefie spadkowej Hetmanem Zamość 1:1. Dla Hetmana był to pierwszy punkt zdobyty w tym sezonie na wyjeździe.

Słabo spisał się również Start Otwock. Jeden z głównych faworytów do awansu zremisował u siebie z Resovią 0:0. Mimo straty punktów OKS wysunął się, przynajmniej na kilkanaście godzin, na pierwsze miejsce w tabeli.

Szczęśliwe zwycięstwa Świtu i OKS-u

W sobotę szczęście sprzyjało zespołom Świtu Nowy Dwór Mazowiecki i OKS 1945 Olsztyn. Obie drużyny mierzyły się z rywalami teoretycznie słabszymi i obie zwycięstwo zapewniły sobie w końcowych fragmentach spotkania. Świt pokonał Stal Rzeszów 2:1 zdobywając bramkę w doliczonym czasie gry. Autorem trafienia został Marek Lendzion. Z kolei grad goli obejrzeli kibice w Jastrzębiu. GKS przegrał jednak 3:4 z OKS 1945 Olsztyn. Zwycięską bramkę dla gości zdobył w 88. minucie Paweł Łukasik.

Wyniki sobotnich spotkań 11. kolejki II ligi gr. wschodniej:

Concordia Piotrków Trybunalski - Okocimski KS Brzesko 1:0 (1:0)
1:0 - Jabłecki 6'

Przebój Wolbrom - Ruch Wysokie Mazowieckie 0:3 (0:0)
0:1 - Strózik 67'
0:2 - Twardowski 75'
0:3 - Twardowski 85'

Jeziorak Iława - Olimpia Elbląg 3:1 (2:1)
0:1 - Kołodziejski 10'
1:1 - Zakierski 17'
2:1 - Zubrzycki 21'
3:1 - Figurski 66'

Sokół Aleksandrów Łódzki - Wigry Suwałki 0:2 (0:0)
0:1 - Zils 50'
0:2 - Makuszewski 66'

Pelikan Łowicz - Hetman Zamość 1:1 (1:0)
1:0 - Janczarek 12' (k.)
1:1 - Kycko 84'

Start Otwock - Resovia 0:0

Stal Rzeszów - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:2 (0:1)
0:1 - Zjawiński 18'
1:1 - Wójcik 64'
1:2 - Lendzion 90'

GKS Jastrzębie - OKS 1945 Olsztyn 3:4 (1:1)
3:4 - Łukasik 88'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!