Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Znana przyszłość Lechii Gdańsk. Chodzi o stadion i ponad 11 milionów złotych

Lechia Gdańsk podpisała 25-miesięczny kontrakt z Areną Gdańsk Operator, obejmujący rozgrywanie wszystkich oficjalnych meczów oraz użytkowanie stadionu na biura i szatnie.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Polsat Plus Arena Gdańsk PAP/EPA / ADAM WARZAWA / Polsat Plus Arena Gdańsk
Jest to pierwsza umowa w historii tej współpracy, zawarta na dłużej niż na rok. Za użytkowanie obiektu gdański Klub zapłaci łącznie 11 428 749,80 zł brutto. - Polsat Plus Arena i Lechia Gdańsk tworzą świetny duet. Czujemy się tutaj dobrze i wiemy, że piłkarze są dumni, że mogą grać na jednym z najpiękniejszych stadionów - powiedział Paweł Żelem, prezes Lechii Gdańsk. w komunikacie prasowym.

- Dotychczasowe umowy Lechii z Areną Gdańsk Operator były rokrocznie odnawiane, a to nie sprzyjało długoterminowemu planowaniu obustronnych aktywności. Teraz natomiast zawarliśmy dłuższą umowę, bo do lata 2024 roku, na dotychczasowych warunkach handlowych, która daje stabilizację obu stronom i przestrzeń do dalszych działań - dodał Żelem.

Z nowej umowy cieszy się też druga strona. - Cieszę się, że udało nam się ustalić warunki i zakres współpracy na tak długi okres. Dzięki temu mamy z Lechią Gdańsk możliwości do budowania trwałych, nowych projektów. Wspólna stabilność uzyskana przez obie strony jest w dzisiejszych czasach wartością bezsprzeczną. Partnerstwo zawarte tym kontraktem pozwala Lechii koncentrować się na aspektach sportowych, a nam daje przestrzeń do poszukiwania kolejnych formatów aktywności na Polsat Plus Arenie Gdańsk dla mieszkańców - przekazał Paweł Buczyński Prezes Polsat Plus Areny Gdańsk.

Lechia Gdańsk w najbliższym sezonie rozegra w Gdańsku 17 meczów ligowych, a także spotkania Ligi Konferencji Europy i Pucharu Polski.

Czytaj także: 
Metamorfoza Skorży kluczem do sukcesu 
Legia na zakupach w Grecji. Pojawiły się komplikacje

ZOBACZ WIDEO: Glik jak Robocop. Wrócił szybciej i gra o kolejny awans
Czy Lechia w najbliższych latach będzie przyciągać na trybuny więcej kibiców?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
 • misiek555 Zgłoś komentarz
  Może ktoś czyta komentarze napisane przez kibiców. Piszę jeszcze raz i podejrzewam nie ostatni na ten temat , jak kibice mają dojechać na stadion np. z takich dzielnic nie daleko
  Czytaj całość
  oddalonych od stadionu jak oliwa osowa Żabianka zawsze przez gdansk główny absurd. Może warto pomyśleć żeby wypuścić w trasę 5-7 autobusów które przywiozą kibiców
  • Husarzyk Zgłoś komentarz
   A to ciekawe. Od 2020 roku Gdański stadion jest pod patronatem Polsatu. Chyba że Solorz chce zrobić z Lechią Gdańsk to samo co ze Śląskiem Wrocław
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×