Pierwszy finalista baraży o La Liga

Trzy gole padły w rewanżowym meczu barażowym, którego stawką był finał play-off o La Liga. Piłkarze Las Palmas po raz drugi przegrali z CD Tenerife, tym razem 0:2 i odpadli z rywalizacji.

Michał Piegza
Ruben Diez z CD Tenerife Getty Images / Juan Manuel Serrano Arce / Na zdjęciu: Ruben Diez z CD Tenerife
Fazę zasadniczą La Liga 2 na wyższej pozycji zakończyli piłkarze Las Palmas, którzy po kapitalnym finiszu zajęli 5. miejsce.

Gracze Tenerife trzy ostatnie spotkania przegrali. Drużyna wyraźnie myślami była przy barażach. I póki co dobrze na tym wyszła. Zespół w pierwszym spotkaniu pokonał rywala 1:0.

W rewanżu gracze CD Tenerife już w 3. minucie ustawili sobie rywala, kiedy gola zdobył Enric. W doliczonym czasie gry ten sam zawodnik niemal pozbawił złudzeń miejscowych.

Po przerwie piłkarze UD Las Palmas potrzebowali trzech bramek. Atakowali, ale zdołali tylko raz trafić do siatki. W finale zameldowali się goście. Zagrają z nim z lepszym w parze Eibar - Girona.

UD Las Palmas - CD Tenerife 1:2 (0:2)
0:1 - Enric 3'
0:2 - Enric 45+6'
1:2 - Eric Curbelo 71'

W pierwszym meczu: 0:1
Awans do finału: Tenerife.