• Skoki

Znamy dwóch beniaminków La Ligi. Tragedia Eibaru

Do ostatnich minut trwała walka o awans do La Liga. W doliczonym czasie szansę na bezpośrednią promocję zmarnował Eibar. Do Primera Division awansowała Almeria i Real Valladolid.

Michał Piegza
Fran Sol Getty Images / Quality Sport Images / Na zdjęciu: Fran Sol
W niedzielny wieczór poznaliśmy dwóch beniaminków La Liga. Walka o bezpośredni awans w La Liga 2 trwała do ostatnich sekund 42. kolejki.

Wszystko w swoich rękach mieli piłkarze SD Eibar. Spadkowicz grał na boisku zamykającego tabelę AD Alcorcon. Remis dawał awans liderowi po 41. kolejkach. W doliczonym czasie gola zdobyli gospodarze i zepchnęli rywala na 3. miejsce.

Rozgrywki wygrała UD Almeria, która 2:2 zremisowała z Leganes. Zespół do 90. minuty plasował się na 3. lokacie, wszystko zmieniło się w momencie, kiedy Eibar stracił gola. Bezpośredni awans wywalczył także Real Valladolid. Wszystko dzięki pokonaniu 3:0 Hueski.

Po 42. kolejce zmieniły układ zespołów, które zagrają w barażach. Drużyna zmierzą się w dwumeczach zarówno w półfinale, jak i w finale. Półfinały barażowe: Girona - Eibar CD Tenerife - Las Palmas.