Polska wywozi cenny punkt z Rotterdamu. Zobacz tabelę

Reprezentacja Polski miała dwubramkową przewagę, jednak ostatecznie tylko zremisowała z Holandią (2:2). Zespół Czesława Michniewicza nadal zajmuje trzecie miejsce w swojej grupie Ligi Narodów.

Rafał Szymański
piłkarze reprezentacji Polski PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Polski
Przed pierwszym gwizdkiem drużyna gości była skazywana na porażkę. W sobotę Biało-Czerwoni postawili się gospodarzom i walczyli o pełną pulę. Autorem pierwszej bramki był Matty Cash, natomiast po zmianie stron Piotr Zieliński podwoił prowadzenie reprezentacji Polski.

Kilkadziesiąt sekund po trafieniu Zielińskiego podopieczni Louisa van Gaala złapali kontakt. Najpierw na listę strzelców wpisał się Davy Klaassen, zaś w 56. minucie Denzel Dumfries skierował piłkę do siatki, ustalając rezultat na 2:2. W doliczonym czasie jeszcze Memphis Depay zmarnował rzut karny.

Reprezentacja Polski musiała zadowolić się remisem w Rotterdamie i w dalszym ciągu znajduje się na trzecim miejscu miejscu w grupie 4. dywizji A Ligi Narodów UEFA. Fotel lidera zajmuje Holandia, która pierwszy raz zgubiła punkty w trwającej edycji rozgrywek.

Równolegle Walia grała na własnym stadionie z Belgia. Gola dla "Czerwonych Diabłów" w 51. minucie strzelił Youri Tielemans, lecz w samej końcówce Brennan Johnson wyrównał wynik (1:1). Walijczycy wywalczyli punkt i wciąż zamykają tabelę.