Puchar Ligi Francuskiej: Porażki Grenoble Foot i Vannes OC

Większość spotkań 3. rundy Pucharu Ligi Francuskiej została zaplanowana na środę, ale już we wtorek rozegrano pierwsze dwa spotkania. Na Stade Gabriel Montpied o awans do kolejnej rundy walczyli piłkarze Clermont Foot i Vannes OC, a na Stade du Moustoir zmierzyli się zawodnicy FC Lorient oraz Grenoble Foot.

Piotr Robaczyński

W starciu drugoligowców faworytem byli goście. Vannes OC dobrze rozpoczęło sezon w Ligue 2, po 7. kolejce plasuje się na 5. pozycji. Warto przypomnieć także, że ten zespół był sensacyjnym finalistą rozgrywek o Puchar Ligi Francuskiej w poprzednim sezonie. W finale przegrał jednak aż 0:4 z Girondins Bordeaux. Tymczasem Clermont Foot wygrało tylko jeden z dotychczasowych siedmiu meczów w tym sezonie.

Niespodziewanie pewne zwycięstwo odnieśli jednak gospodarze, a bohaterem został Nicolas Haquin. 28-letni napastnik, który w lidze przeważnie wchodzi na boisko z ławki rezerwowych, tym razem otrzymał od trenera szansę gry od pierwszej minuty. Odwdzięczył się za zaufanie, strzelając trzy gole. Vannes odpowiedziało jedynie trafieniem Abdoula Razzagui Camary i to podopieczni Michel Der Zakariana zagrają w kolejnej fazie rozgrywek.

W 1/8 finału kibice zobaczą także zawodników FC Lorient, zgodnie z oczekiwaniami pokonali oni Grenoble Foot. Drużyna gości przeżywa wyraźny kryzys i zamyka obecnie tabelę Ligue 1. Jej dorobek prezentuje się fatalnie: 6 spotkań, 0 punktów, bilans bramkowy 2:12. Fani Grenoble liczyli na przełamanie tej serii, ale na Stade du Moustoir niespodzianki nie było.

Szkoleniowcy obu drużyn wykorzystali ten pojedynek jako okazję do sprawdzenia zmienników. Lepiej zaprezentowali się gracze FC Lorient, którzy wprawdzie nie zagrali wielkiego spotkania, ale osiągnęli cel - zapewnili sobie prawo gry w następnej rundzie. Gospodarze wygrali 1:0, a gola na wagę zwycięstwa zdobył w 72. minucie Kevin Gameiro.