Oficjalnie. Olympique Marsylia Arkadiusza Milika ma nowego trenera

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Francesco Scaccianoce/LiveMedia/NurPhoto / Na zdjęciu: Igor Tudor
Getty Images / Francesco Scaccianoce/LiveMedia/NurPhoto / Na zdjęciu: Igor Tudor
zdjęcie autora artykułu

Wicemistrzowie Francji poinformowali o zakontraktowaniu nowego szkoleniowca. Kilka dni temu klub opuścił Jorge Sampaoli.

[tag=4047]

Igor Tudor[/tag] został ogłoszony nowym trenerem Olympique'u Marsylia. Chorwat podpisał dwuletni kontrakt z wicemistrzami Francji. Zastąpił na tym stanowisku Jorge Sampaoliego, który nieoczekiwanie postanowił odejść. Powodem miały być odmienne perspektywy jego oraz zarządu w temacie przyszłości klubu. Argentyńczyk podobno oczekiwał transferów Renato Sanchesa oraz Antoine'a Griezmanna, by zdetronizować PSG.

Przed tym zadaniem stanie jednak Tudor, który przychodzi do Francji po bardzo dobrym sezonie w Hellasie Verona. Jego zespół zajął dziewiąte miejsce w Serie A i był piątą najlepszą ofensywą.

"Zawsze stara się narzucić swoim drużynom silną tożsamość. Jest zwolennikiem gry do przodu z dużą ruchliwością i bardzo intensywnym pressingiem. Jego wielka zdolność do adaptacji, wiedza taktyczna i styl ataku nadadzą projektowi ciągłość i ambicję" - czytamy w oficjalnym komunikacie klubu ze Stade Velodrome.

To dobra wiadomość dla Arkadiusza Milika. Polski napastnik nie miał najlepszych relacji z Sampaolim. Teraz wszyscy zawodnicy zaczną nowy sezon z czystą kartą.

Zobacz też: To już oficjalne. FC Barcelona sprowadziła nowego zawodnika Nowy piłkarz Legii zaskoczył. Tak przywitał się z klubem

ZOBACZ WIDEO: Michniewicz pozywa dziennikarza, co z Lewandowskim? Z Pierwszej Piłki #12

Źródło artykułu: