Oficjalnie. Podano, kto został nowym trenerem reprezentacji Polski U-21

Wiadomo już, kto przejmie schedę po Macieju Stolarczyku na stanowisku selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski do lat 21. Nowym trenerem kadry został Michał Probierz.

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Bartosz Białek PAP / Grzegorz Michałowski / Na zdjęciu: Bartosz Białek
Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia medialne mówiące o tym, że Michał Probierz może kontynuować swoją karierę w roli selekcjonera kadry u-21.  W poniedziałek oficjalnie informację tę potwierdził PZPN.

"Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że nowym trenerem reprezentacji Polski do lat 21 mianowany został Michał Probierz. Niespełna 50-letni szkoleniowiec zastąpi na tym stanowisku Macieja Stolarczyka" - napisano w oficjalnym komunikacie.

- Nie ukrywam, że byłem nieco zaskoczony propozycją prezesa Cezarego Kuleszy. Kiedyś mówiłem, że taka praca jest nie dla mnie, bo wolę być "pod prądem" każdego dnia. Przez siedemnaście lat funkcjonowania na poziomie ekstraklasy w roli trenera nieco zmieniłem zdanie. Jest to dla mnie nowe, bardzo ciekawe wyzwanie. W pracy z reprezentacją narodową trzeba bardziej skupiać się na selekcji. Dzięki temu dopasowaniu zawodników możemy w łatwiejszy sposób wprowadzać założenia, jakie chcemy. To był aspekt, który najbardziej mnie przekonał - skomentował nowy selekcjoner w rozmowie z portalem "Łączy Nas Piłka".

Wiadomo już, że drugim trenerem zostanie Michał Bartosz, a asystentem Tomasz Kulhawik. Trenerem bramkarzy pozostanie natomiast Józef Młynarczyk.

Michał Probierz pozostawał bezrobotny od 9 listopada 2021 roku, gdy po czterech latach pracy rozstał się z Cracovią. Po drodze co prawda związał się jeszcze z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza, jednak z pracy tej zrezygnował po zaledwie dwóch dniach.

W 2012 Dominik Panek, autor bloga "Piłkarska Mafia", ujawnił zeznania Piotra Dziurowicza, byłego prezesa GKS Katowice, który ujawnił w nich, że chcąc kupić mecz z Górnikiem Zabrze kontaktował się z Michałem Probierzem. Sytuacja miała jednak miejsce w sezonie 2002/2003, czyli przed wprowadzeniem przepisów antykorupcyjnych, w związku z czym prokuratura tego nie weryfikowała.

- Chciałem kupić wynik tego meczu bezpośrednio z piłkarzami Górnika. Wróbla prosiłem o numer telefonu do do któregoś z doświadczonych zawodników Górnika Zabrze. Od Wróbla otrzymałem dwa telefony komórkowe do Adama Kompały i Michała Probierza - mówił Dziurowicz, który w dalszej części wyjawił, że ustalił z Probierzem cenę 60 tysięcy złotych za zwycięstwo. - Probierz powiedział, że rozmawiał i wtajemniczył w ten układ piłkarzy: Lekkiego, Kompałę i Wiśniewskiego - mówił Dziurowicz.

Michał Probierz zareagował wówczas oświadczeniem:

"W związku z pojawiającymi się informacjami prasowymi dotyczącymi jakoby moich działań korupcyjnych informuję, że powyższe działania nigdy nie miały miejsca. Ze względu na charakter informacji, to jest rzekome zeznanie pana D. podczas jego przesłuchania, co za tym idzie brak dostępu do materiałów śledztwa, nie potrafię się na tym etapie odnieść do wiarygodności i rzetelności tych informacji. Waga zarzutów nie pozwala pozostawić mi tej sprawy bez nadania jej dalszego biegu, o ile dostępne będą jakiekolwiek środki ochrony prawnej. Dalsze decyzję podejmę po konsultacji z prawnikiem" - napisał nowy selekcjoner polskiej młodzieżówki.

Czytaj także:
Zmiana frontu Barcelony? "Zrobię wszystko co w mojej mocy, by został"
Serge Gnabry na celowniku gigantów

ZOBACZ WIDEO: "Z Pierwszej Piłki". Co piłkarze sądzą o przeszłości selekcjonera? Jaka była reakcja Roberta Lewandowskiego?
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×