Puchar Ligi Angielskiej: Czyste konto Kuszczaka, MU i Chelsea grają dalej

Tomasz Kuszczak po raz pierwszy w tym sezonie zagrał w barwach Manchesteru United. Czerwone Diabły w spotkaniu Pucharu Ligi Angielskiej pokonały Wolverhampton Wanderers 1:0. Do dalszej fazy awansowała również Chelsea Londyn.

Bartosz Zimkowski

Kuszczak nie miał dużo pracy, a dodatkowo MU od 27. minuty grało w osłabieniu po czerwonej kartce dla Fabio Da Silvy. Mimo to Wilki nie zepchnęły gospodarzy do defensywy. W 66. minucie Danny Welback wymienił piłkę z Michaelem Owenem i chwilę później umieścił ją w siatce Wolves. Jak się później okazało - była to jedyna bramka tego wieczoru na Old Trafford.

W świetnej dyspozycji był Peter Crouch. Nowy napastnik Tottenhamu Hotspur ustrzelił pierwszy hattrick w barwach Kogutów. Te wygrały z Preston North End aż 5:1 i to na Deepdale. Bez problemu wygrał rownież Everton nie dając szans Hull City. Zwycięstwo 4:0 na KC Stadium robi wrażenie.

Skromniej wygrała Chelsea. W derbowym meczu okazała się lepsza od drugoligowca - Quenns Park Rangers. Wobec braku Didiera Drogby bramkę zdobył Salomon Kalou. Takim samym wynikiem zakończył się inny pojedynek pomiędzy klubem z Premier League, a z The Championship. Aston Villa wygrała z Cardiff City 1:0.