Ale pofrunął! Świderski nie dał szans bramkarzowi [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Charlotte FC / Na zdjęciu: gol Karola Świderskiego
Twitter / Charlotte FC / Na zdjęciu: gol Karola Świderskiego

Karol Świderski znowu pokazał klasę w Major Soccer League. Polski napastnik wpisał się na listę strzelców, a Charlotte FC nie pozostawiło złudzeń Nashville SC.

Drużyna gospodarzy zdecydowanie lepiej weszła w mecz. W 24. minucie rywalizacji sędzia podyktował rzut karny dla Charlotte FC i po chwili Christian Fuchs rozpoczął strzelanie na Bank of America Stadium.

Po 61 minutach miejscowi mieli już dwubramkową przewagę. Yordy Reyna świetnie dośrodkował z prawego skrzydła, a Karol Świderski poszybował w powietrze i strzałem głową pokonał bramkarza Nashville SC. Później reprezentant Polski świętował wraz z kibicami Charlotte FC.

Goście odpowiedzieli trafieniem Hany'ego Mukhtara z 11. metrów. W samej końcówce po jednym golu dorzucili jeszcze Sergio Ruiz oraz Andre Shinyashiki. Charlotte FC pewnie wygrało z Nashville SC (4:1) i w tym momencie zajmuje szóste miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej Major Soccer League.

Świderski poprawił swoje statystyki. Po przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych napastnik wystąpił w 16 spotkaniach ligowych, zdobył w nich pięć bramek i zanotował asystę.

W nocy z soboty na niedzielę kadrowicz zagrał w pełnym wymiarze czasowym, zaś Kamil Jóźwiak rozegrał 73 minuty. Z kolei Jan Sobociński nie został uwzględniony w kadrze meczowej gospodarzy.

Charlotte FC - Nashville SC 4:1 (1:0) 1:0 - Christian Fuchs (k.) 26' 2:0 - Karol Świderski 61' 2:1 - Hany Mukhtar (k.) 67' 3:1 - Sergio Ruiz 89' 4:1 - Andre Shinyashiki 90+1'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Świderski będzie podstawowym piłkarzem reprezentacji Polski?