Nicola Zalewski kapitanem AS Roma. Piękne obrazki

Nicola Zalewski wyszedł w pierwszym składzie w otwierającym przygotowania przedsezonowe w wygranym 2:0 meczu towarzyskim pomiędzy AS Roma a Sunderlandem. W pewnym momencie Polak biegał z opaską kapitańską na ramieniu.

Rafał Sierhej
Nicola Zalewski Twitter / AS Roma / Na zdjęciu: Nicola Zalewski
Historia Nicoli Zalewskiego w AS Roma jest trochę jak bajka, którą można sobie wyobrażać jeszcze w czasach swojej młodości. Wychowanek przeszedł przez wszystkie poziomy młodzieżowe w rzymskim zespole.

W minionych rozgrywkach z kolei udało mu się na dobre przebić do pierwszego składu drużyny prowadzonej przez Jose Mourinho. Łącznie wystąpił w 24 meczach.

Dzięki występom, ale przede wszystkim ich jakości, na pewno zwiększyła się bardzo mocno jego pozycja w drużynie. Także przygotowania do sezonu 2022/2023 rozpoczął w wyjściowym składzie. W pewnym momencie był nawet bliski strzelenia gola.

Najważniejszym jest jednak fakt, że dzięki tym wszystkim aspektom Nicola Zalewski w tym sparingu pierwszy raz w swojej karierze założył opaskę kapitańską AS Roma. Z pewnością dla 20-letniego reprezentanta Polski to wielkie wydarzenie. Nawet jeśli było to zaledwie dziewięć minut. Zalewski zszedł bowiem w 54 minucie, a opaskę przejął od początku drugiej połowy.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)