Polscy kibice o tym nie zapomnieli. "Zabójca dzieci"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Michał Chwieduk / Fokusmedia/ Newspix + Twitter / Na zdjęciu: Rai Vloet/ transparent kibiców Rakowa
Newspix / Michał Chwieduk / Fokusmedia/ Newspix + Twitter / Na zdjęciu: Rai Vloet/ transparent kibiców Rakowa
zdjęcie autora artykułu

W spotkaniu Rakowa Częstochowa z FK Astana na boisku przebywał Rai Vloet. Holender na co dzień występujący w kazachskim klubie przed kilkoma miesiącami spowodował wypadek śmiertelny. Kibice polskiej drużyny wywiesli wymowny transparent.

Jeszcze w listopadzie 2021 roku Rai Vloet był piłkarzem holenderskiego Heraclesie Almelo. Nie potrafił się dobrze zachować. Wsiadł do samochodu pod wpływem alkoholu i spowodował wypadek na autostradzie. Zderzył się z innym pojazdem, a w wyniku tego śmierć poniosło czteroletnie dziecko.

Badania wykazały, że Vloet miał 1,18 promila alkoholu we krwi. Na autostradzie pędził z prędkością 200 km/h. Holender jednak jak na razie nie poniósł konsekwencji. Zawieszono go w Heraclesie, ale ten postanowił przejść do FK Astana.

Wówczas Heracles Almelo chciał się go pozbyć bardzo szybko, stąd praktycznie nie otrzymał za zawodnika żadnej opłaty transferowej.

Przeszłość Vloeta znają kibice Rakowa Częstochowa. Fani wicemistrzów Polski w pierwszej połowie czwartkowego spotkania z FK Astana wywiesili transparent ze słowami "Vloet vieze kindermoordenaar". W tłumaczeniu na język polski to: "Vloet brudny morderca dzieci".

Raków Częstochowa w meczu z FK Astana zaprezentował się z doskonałej strony. Podopieczni Marka Papszuna pokonali rywali 5:0. Vloet z kolei zapamięta na długo wizytę w Polsce. Na jesień jest zaplanowana rozprawa dot. śmiertelnego wypadku samochodowego, który spowodował.

Czytaj także: Nikt nie dorównał Lechowi i Rakowowi. Zobacz wyniki el. Ligi Konferencji Europy

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (6)
avatar
tomas68
22.07.2022
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
No ubodło go to strasznie i najlepsze że wytykają mu "chodzące ideały".  
avatar
Mercier Skuter
22.07.2022
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
A ilu ludzi zginęło przez handlarzy prochami na trybunach ??  
avatar
EPICKI WNIKLIWY
22.07.2022
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
CZYLI NIE TYLKO W KACZYSTANIE TAKIE RZECZY MOŻLIWE SMUTNE TO KOLEŚ MA ZAPEWNE W HOOY KASY I W TAKICH BANANOWYCH REPUBLIKACH TYPU POLSKA CZY GRUZJA TO NIESTETY STANDARD  
avatar
Jagafan
22.07.2022
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
To jest bardzo istotne w kwestii dwumeczu, co za Pudelek z tych SF, a o księdzu nie można napisać jeszcze raz ???  
avatar
Legionowiak vel Husarzyk
22.07.2022
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
Ja pierwsze słyszę o tym tragicznym wypadku z udziałem piłkarza Astany na holenderskiej autostradzie