Skra Częstochowa naładowana energią po wyjściu z szatni

Gole na początku obu połów zdecydowały o zwycięstwie Skry Częstochowa. Na początek kolejki pokonała ona 2:0 Chojniczankę, a obie bramki były dziełem Filipa Kozłowskiego i Damiana Hilbrychta.

piłkarze Skry Częstochowa WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Skry Częstochowa
Skra rozpoczęła sezon od bezbramkowego meczu z Ruchem Chorzów. W nim miała problem z przeprowadzaniem groźnych ataków i często musiała odpierać natarcie beniaminka. W drugim spotkaniu z Chojniczanką była bardziej niebezpieczna i wcześnie zdobyła prowadzenie.

W 3. minucie Filip Kozłowski znalazł się w dobrym miejscu pola karnego i wykorzystał gapiostwo obrońców z Chojnic. Pozostało mu przymierzyć do bramki po dośrodkowaniu Damiana Hilbrychta. Kozłowski miał w pierwszej połowie jeszcze dwie szanse na powiększenie prowadzenia Skry, ale nie wykorzystał ich i do przerwy pozostało 1:0.

Po przerwie sytuacja powtórzyła się, ponieważ Skra ponownie rzuciła się do ataku i potrafiła strzelić gola beniaminkowi. Nawet kombinacja w akcji bramkowej była podobna. Tym razem strzelec zamienił się rolami z asystentem i Damian Hilbrycht uderzył na 2:0 po dograniu Filipa Kozłowskiego.

Chojniczanka nie potrafiła odpowiedzieć również po zmianach trenera Tomasza Kafarskiego i przegrała w Bełchatowie po zeszłotygodniowym remisie 2:2 z GKS-em Tychy.

Skra Częstochowa - Chojniczanka 2:0 (1:0)
1:0 - Filip Kozłowski 3'
2:0 - Damian Hilbrych 49'

Skra: Jakub Bursztyn - Szymon Szymański, Adam Mesjasz, Rafał Brusiło, Dawid Niedbała (76' Bartłomiej Burman), Przemysław Sajdak, Bartosz Baranowicz, Kamil Lukoszek (87' Łukasz Winiarczyk), Damian Hilbrycht (76' Piotr Pyrdoł), Bartłomiej Babiarz (87' Adam Olejnik), Filip Kozłowski (80' Krzysztof Ropski)

Chojniczanka: Bartosz Neugebauer - Kacper Kasperowicz, Wojciech Błyszko, Mateusz Bartosiak, Kamil Mazek, Paweł Czajkowski (73' Sam van Huffel), Łukasz Wolsztyński (46' Filip Karbowy), Bartłomiej Kalinkowski, Michał Mikołajczyk (79' Adam Ryczkowski), Tomasz Mikołajczak (46' Robert Janicki), Szymon Skrzypczak (73' Patryk Tuszyński)

Żółte kartki: Babiarz (Skra) oraz Bartosiak, Mikołajczak, Czajkowski (Chojniczanka)

Sędzia: Piotr Rzucidło (Warszawa)