Co za bramka! Norwedzy oszaleli po strzale Polaka [WIDEO]

19-letni Paweł Chrupałła zdobył bramkę wyjątkowej urody w spotkaniu Rosenborg Trondheim - Tromsoe IL (3:0). Po końcowym gwizdku gospodarze śpiewali na jego cześć.

Rafał Szymański
bramka Chrupałły Twitter / Eurosport Norge / Na zdjęciu: bramka Chrupałły
W ramach 15. kolejki Eliteserien Rosenborg Trondheim grał z walczącym o utrzymanie Tromsoe IL. Miejscowi od pierwszych minut mieli przewagę. Przed przerwą na listę strzelców wpisali się Victor Jensen i Erland Reitan.

Przy stanie 2:0 trener gospodarzy zdecydował się na zmiany w składzie. W 87. minucie na murawie zameldował się Paweł Chrupałła, który zastąpił Bryana Fiabemę. To był prawdziwy strzał w "dziesiątkę".

W drugiej minucie doliczonego czasu 19-latek ustawił sobie piłkę tuż przed polem karnym Tromsoe IL i zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego. Chrupałła fantastycznie przymierzył, a strzał była poza zasięgiem interweniującego Jakoba Haugaarda.

Po pięknym trafieniu lewego obrońcy Rosenborg wygrał 3:0 z niżej notowanym rywalem. "Sha-la-la-la-la-la-la-la oh Chrupalla" - śpiewali zawodnicy gospodarzy w szatni.

Paweł Chrupałła w ten sposób strzelił premierowego gola w lidze. Defensor ma za sobą grę w młodzieżowych reprezentacjach Polski i Norwegii. Swego czasu występował w juniorach Sprotavii Szprotawa oraz Śląska Wrocław.

Rosenborg Trondheim - Tromsoe IL 3:0 (2:0)
1:0 - Victor Jensen 38'
2:0 - Erlend Reitan 45'
3:0 - Paweł Chrupałła 90+2'

Mecz w kałuży przy Kałuży. Korona nie przeszła przez mokre "Pasy"