Relacje na żywo
  • wszystkie
  • MŚ 2022
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Agent Szymańskiego oskarża FIFA. "Schowała głowę w piasek"

- FIFA chyba nie chciała narazić się rosyjskiej federacji i swoim sponsorom z tego kraju - nie ukrywa w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Mariusz Piekarski, który nadzorował wypożyczenie Sebastiana Szymańskiego z Dinama Moskwa do Feyenoordu.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Sebastian Szymański po podpisaniu kontraktu z Feyenoordem Materiały prasowe / Feyenoord Rotterdam / Na zdjęciu: Sebastian Szymański po podpisaniu kontraktu z Feyenoordem
23-letni Sebastian Szymański nie chciał grać w Rosji, która od kilku miesięcy zbrojnie atakuje Ukrainę. Polak został wypożyczony do Feyenoordu Rotterdam, ale formalnie wciąż pozostaje piłkarzem Dinama Moskwa.

Po wybuchu wojny FIFA wprowadziła możliwość zawieszania kontraktów piłkarzy z rosyjskimi klubami. Niedawno ta opcja została przedłużona do 30 czerwca 2023 roku. Według agenta Szymańskiego, Mariusza Piekarskiego, nie są to jednak wystarczające regulacje.

- FIFA schowała głowę w piasek, nie regulując transakcji z klubami rosyjskimi (...) Wyobraża pan sobie, że jakiś klub płaci rosyjskiemu zespołowi miliony euro za piłkarza? - mówi Piekarski na łamach "Przeglądu Sportowego".

ZOBACZ WIDEO: Ten filmik obejrzało już milion ludzi. A Ty?

Szymański jeszcze przed wybuchem wojny przedłużył kontrakt z Dinamem aż do 2026 roku. Jeśli Feyenoord nie skorzysta z opcji definitywnego wykupu za 10 mln euro, a FIFA nie przedłuży sankcji, reprezentant Polski będzie musiał wrócić do Dinama.

Piekarski zauważa, że sporym problemem są opłaty za transfery za piłkarzy z rosyjskich klubów. - Co z przepływem pieniędzy, skoro na Rosję są nałożone sankcje? FIFA chyba się wystraszyła konsekwencji (...) chyba nie chciała narazić się rosyjskiej federacji i swoim sponsorom z tego kraju - dodaje Piekarski.

Szymański ostatnie trzy sezony spędził w Dinamie. W lipcu odmówił rozpoczęcia przygotowań z moskiewską drużyną z powodu wojny w Ukrainie. Od tego czasu trenował na obiektach w Warszawie.

Czytaj też:
-> "FIFA nie okazuje ukraińskim klubom szacunku". Mocne słowa działacza
-> Trener Spartaka powiedział, co Rybus zrobił w szatni

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×