ŁKS zdjął klątwę ze stadionu

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Pirulo
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Pirulo

Podopieczni Kazimierza Moskala zapewnili sobie po przerwie zwycięstwo 2:1 ze Skrą Częstochowa. Wymierzyli oni przeciwnikom karę za zmarnowane wcześniej sytuacje podbramkowe.

W tym artykule dowiesz się o:

ŁKS stanął przed kolejną szansą na odczarowanie otwartego w pełni stadionu. Do soboty nie odniósł tam ani jednej wygranej. Pierwsze zwycięstwo, po powrocie do klubu trenera Kazimierza Moskala, było tydzień temu na wyjeździe z GKS-em Tychy. W sobotę ŁKS podjął Skrę Częstochowa, która ma ostatnio dużo wspólnego z województwem łódzkim. Swoje domowe mecze rozgrywa w Bełchatowie. Skra rozpoczęła sezon remisem z Ruchem Chorzów i zwycięstwem z Chojniczanką.

Strzelanie rozpoczęło się w kwadransie poprzedzającym przerwę. Bartosz Szeliga zabrał piłkę Dawidowi Niedbale w polu karnym Skry i wystawił ją Mateuszowi Kowalczykowi. Ten dostawił stopę i zdobył prowadzenie dla zespołu Moskala. Na to trafienie Skra jeszcze odpowiedziała. Przemysław Sajdak strzelił bezpośrednio z rzutu wolnego na 1:1, a faulował Maciej Dąbrowski - Kamila Lukoszka.

Na początku drugiej połowy Skra nie wykorzystała dwóch szans na zdobycie prowadzenia, za co nadeszła kara. W 72. minucie Piotr Janczukowicz pokonał Jakuba Bursztyna w sytuacji sam na sam po podaniu z głębi pola za linię obrońców częstochowian. Przez kilka minut trwała analiza powtórek, ale Janczukowicz nie był na spalonym i zapewnił drugie w sezonie zwycięstwo łodzianom.

3. kolejka Fortuna I liga:

ŁKS Łódź - Skra Częstochowa 2:1 (1:1) 1:0 - Mateusz Kowalczyk 31' 1:1 - Przemysław Sajdak 45' 2:1 - Piotr Janczukowicz 72'

ŁKS: Dawid Arndt - Marcel Wszołek (46' Kamil Dankowski), Maciej Dąbrowski, Nacho Monsalve, Bartosz Szeliga (76' Oskar Koprowski), Michał Trąbka, Dawid Kort (61' Kelechukwu Ibe-Torti), Pirulo, Mateusz Kowalczyk (61' Jan Kuźma), Bartosz Biel, Nelson Balongo (70' Piotr Janczukowicz)

Skra: Jakub Bursztyn - Dawid Niedbała (73' Łukasz Winiarczyk), Szymon Szymański, Adam Mesjasz, Rafał Brusiło (81' Szymon Michalski), Kamil Lukoszek, Bartłomiej Babiarz (73' Jakub Sangowski), Przemysław Sajdak, Bartosz Baranowicz (67' Adam Olejnik), Damian Hilbrycht (80' Piotr Pyrdoł), Filip Kozłowski

Żółta kartka: Kowalczyk (ŁKS)

Sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk)