Coś niebywałego! Błyskawiczna akcja Niezgody [WIDEO]

Nie minęła minuta meczu z Minnesotą United, a Jarosław Niezgoda zaznaczył swoją obecność na boisku. Od 13. sekundy Portland Timbers prowadziło 1:0. Później Polak wpisał się na listę strzelców.

Rafał Szymański
asysta Jarosława Niezgody Twitter / Portland Timbers / Na zdjęciu: asysta Jarosława Niezgody
Po siedmiu spotkaniach bez porażki Portland Timbers grało na terenie Minnesoty United. Zespół gospodarzy był uznawany za faworyta, jednak to przyjezdni zdecydowanie lepiej weszli w mecz.

Podopieczni Giovanniego Savarese bardzo szybko ruszyli do ataku. Sebastian Blanco rozpoczął akcję, a następnie przedostał się w pole karne. Argentyński pomocnik otrzymał świetne podanie od Jarosława Niezgody i już w 13. sekundzie wpakował piłkę do siatki.

Był to piąty najszybciej strzelony gol w historii Major League Soccer. Rekordzistą wciąż pozostaje Justin Meram (9 sekund).

Radość sympatyków Portland Timbers nie trwała długo, bo ekipa z Minnesoty przejęła inicjatywę po słabszym starcie. W dziewiątej minucie Franco Fragapane wykorzystał asystę Luisa Amarilli, po chwili Bongokuhle Hlongwane dał prowadzenie miejscowym. Przed przerwą Amarilla sam wpisał się na listę strzelców.

Druga połowa należała do Timbers. Autorem gola kontaktowego był Blanco. Niezgoda znowu błysnął w 53. minucie. Snajper dopadł do piłki i oddał strzał głową po zagraniu z rzutu wolnego.

Później nie popisał się Kemar Lawrence, defensor wpakował piłkę do własnej bramki. W 69. minucie Amarilla skompletował dublet. Po emocjonującym meczu Portland Timbers zremisowało 4:4 z Minnesotą United.

Niezgoda wrócił do optymalnej formy. W trwającym sezonie polski napastnik wystąpił 18 razy na amerykańskich boiskach, ma na koncie dziewięć goli, a także trzy asysty. 27-latek stał się kluczowym zawodnikiem Portland Timbers.

Minnesota United - Portland Timbers 4:4 (3:1)
0:1 - Sebastian Blanco 1'
1:1 - Franco Fragapane 9'
2:1 - Bongokuhle Hlongwane 21'
3:1 - Luis Amarilla 41'
3:2 - Sebastian Blanco 50'
3:3 - Jarosław Niezgoda 53'
3:4 - Kemar Lawrence 65'