Maciej Rybus: Mogę powiedzieć, że więcej tego nie zrobię

Maciej Rybus fatalnie rozpoczął sezon 2022/2023 rosyjskiej Premier Ligi, bo od czerwonej kartki w spotkaniu z Achmatem Grozny. Polak pierwszy raz wypowiedział się na temat pamiętnego meczu.

Mateusz Byczkowski
Maciej Rybus WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Maciej Rybus
O Macieju Rybusie było głośno w czerwcu, kiedy po rosyjskiej inwazji na Ukrainę nie opuścił kraju agresora. Co więcej doświadczony defensor zamienił Lokomotiw Moskwa na inny zespół ze stolicy - Spartak.

Sezon 2022/2023 dotychczas jest bardzo nieudany dla niego. Spotkanie z Zenitem Sankt Petersburg o Superpuchar Rosji ekipa Polaka przegrała aż 4:0. Ale to nie koniec, ponieważ pierwszy mecz Premier Ligi okazał się być jeszcze gorszy.

Pod koniec pierwszej połowy starcia z Achmatem Grozny Maciej Rybus zobaczył dwie żółte kartki i ostatecznie czerwoną w przeciągu kilkunastu sekund, przez co musiał opuścić murawę. Obrońca najpierw sfaulował Darko Todorovicia. Później w nerwach wykopał piłkę, a dodatkowo wdał się w przepychankę.

- Wciąż nie mogę zrozumieć, dlaczego to zrobiłem. Czasami zdarza się, że w takich momentach pojawia się dużo emocji. Zaistniała prowokacja ze strony gracza, ale to mnie w niczym nie usprawiedliwia. Jestem w stu procentach winny - powiedział w rozmowie z portalem bombardir.ru.

- Przeprosiłem chłopaków za to, że musieli grać w osłabieniu. Dobrze, że nie przegrali. Tak, wielki szacunek chłopaki - dodał lewy obrońca ekipy ze stolicy Rosji. - Nie jest to łatwa sytuacja, ale chłopaki wyszli z tego bardzo dobrze. I mogę powiedzieć, że więcej tego nie zrobię. Myślę, że to była moja pierwsza czerwona kartka. Mam nadzieję, że ostatnia - dodał.

Mimo gry w osłabieniu przez ponad 45 minut Spartak Moskwa zdołał zremisować z Achmatem Grozny 1:1. Kilka minut po tym jak Maciej Rybus wyleciał z boiska, rywale strzelili gola. Stan meczu w 84. minucie wyrównał Victor Moses.

Legia nie rezygnuje z Prijovicia. Serb wykonał symboliczny gest. Nowe informacje w sprawie transferu!