Wygrana "żółtodzioba" w el. Ligi Mistrzów. Benfica postrzelała

Royale Union Saint-Gilloise powrócił do europejskich pucharów po 58 latach przerwy i wystartował w eliminacjach Ligi Mistrzów. Jego wygrana 2:0 z Rangers FC jest małym zaskoczeniem. W hicie dnia był remis, a najwyższą zaliczkę ma Benfica Lizbona.

mecz Royale Union Saint-Gilloise - Glasgow Rangers Getty Images / Na zdjęciu: mecz Royale Union Saint-Gilloise - Glasgow Rangers
Rozpoczęła się trzecia runda eliminacji Ligi Mistrzów, co oznacza, że ich uczestnikom pozostały dwie przeszkody do wyeliminowania w drodze do fazy grupowej.

Spośród wtorkowych meczów najlepiej zapowiadał się ten w Monako. Trzecia siła Ligue 1 mierzyła się z PSV Eindhoven. Drużyny grały ze sobą niedawno w grupie Ligi Europy i także wtedy w księstwie padł remis. Tym razem było 1:1. Axel Disasi poprawił sytuację AS Monaco dopiero strzałem w 80. minucie, który był odpowiedzią na gola Joeya Veermana zdobytego w 38. minucie po eleganckiej wymianie podań.

W Leuven zmierzyli się rewelacyjny wicemistrz Belgii, Royale Union Saint-Gilloise z Rangers FC, którzy wiosną doszli aż do finału Ligi Europy. W 27. minucie debiutanci zdobyli prowadzenie strzałem z kilkunastu metrów Teddy'ego Teumy. Była drużyna Kacpra Kozłowskiego poszła za uderzeniem i w 76. minucie podwoiła przewagę na 2:0. Skutecznym egzekutorem rzutu karnego był Dante Vanzeir. Mateusz Żukowski nie znalazł się w kadrze Rangersów.

Sheriff Tyraspol ponownie zagra w grupie europejskiego pucharu. To już pewne, ale po pierwszym meczu ze Slavią Praga, mało wskazuje na to, że powróci do Ligi Mistrzów. Drużyna z Naddniestrza przegrała u siebie 1:2, choć jako pierwsza strzeliła gola. Po zaledwie pięciu minutach straciła prowadzenie, a rozstrzygające było uderzenie Pavla Buchy w 55. minucie. Wykorzystał on duży chaos w obronie Sheriffa.

Minęło nieco ponad 20 minut i w meczu Ludogorca Razgrad z Dinamem Zagrzeb padły trzy gole. Nie była to jednak zapowiedź kanonady - później trafień już nie było. Dinamo, dzięki świetnemu startowi, wygrało 2:1 na wyjeździe i tak jak wspomniana Slavia Praga będzie bronić zaliczki w rewanżu. Ekipa z Zagrzebia oddała przez 90 minut dwa strzały celne, więc była bardzo skuteczna.

Najwyższą zaliczkę 4:1 wypracowali sobie we wtorek piłkarze Benfiki Lizbona. Wcześnie dali oni do zrozumienia FC Midtjylland, że także po odejściu Darwina Nuneza są niebezpieczni. Pierwszego i drugiego gola wypracowali asystent David Neres oraz strzelec Goncalo Ramos. Przed przerwą na 3:0 trafił jeszcze Enzo Fernandez po dograniu doświadczonego Joao Mario. Goncalo Ramos skompletował hat-tricka w 61. minucie, ale akurat na tego gola Pione Sisto odpowiedział z rzutu karnego.