Zaskoczyli go. Zobacz, jaką nagrodę otrzymał "Lewy"

Pierwszy mecz Roberta Lewandowskiego na Spotify Camp Nou w barwach Barcelony i już magia. "Duma Katalonii" rozbiła swoich rywali, a Polak oczarował fanów. Jego popisy zostały docenione.

Krzysztof Kaczmarczyk
Robert Lewandowski PAP/EPA / Alejandro Garcia / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
W meczu o Puchar Gampera Barcelona nie dała szansa meksykańskiemu Pumas UNAM. Spotkanie zakończyło się ostatecznie wygraną podopiecznych trenera Xaviego 6:0.

Robert Lewandowski w końcu założył koszulkę z numerem "9" i zaliczył debiut przed swoją nową publicznością. I Polak nie czekał, szybko rozpoczął swój show.

Po niespełna trzech minutach miał już na swoim koncie gola po tym, jak wykorzystał dobre podanie Pedriego i trafił z ostrego kąta.

Współpraca "Lewego" z Pedrim układała się zresztą doskonale w tym pojedynku. Polak odwdzięczył się bowiem 19-latkowi dwoma kapitalnymi asystami i "Barca" w 20. minucie prowadziła już 4:0!

Kapitan reprezentacji Polski ostatecznie spędził na murawie 61 minut, a jego popisy zostały docenione. Lewandowski został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania. W nagrodę otrzymał okazałą statuetkę - pokaźnych rozmiarów błyszczącą, złotą gwiazdę, która ewidentnie zrobiła na nim wrażenie.

Już w kolejny weekend Barcelona zaczyna nowy sezon w Primera Division meczem z Rayo Vallecano. Spotkanie zaplanowano na sobotę, 13 sierpnia (godz. 21:00).

Kapitalne asysty "Lewego". "Magiczne dotknięcia"

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Robert Lewandowski zdobędzie 30 goli w nadchodzącym sezonie La Liga?