Subtelny debiut Dybali, udany Drągowskiego

Paulo Dybala nie strzelił gola i nie asystował w wygranym 1:0 meczu AS Romy z Salernitaną. Bartłomiej Drągowski zachował czyste konto w pierwszym ligowym występie w barwach Spezii Calcio.

Paulo Dybala PAP/EPA / Na zdjęciu: Paulo Dybala
AS Roma osiągnęła sukces już w pierwszym roku współpracy z trenerem Jose Mourinho. Co prawda na włoskim podwórku nie zanotowała wyników na miarę powrotu do Ligi Mistrzów, ale zwyciężyła w Lidze Konferencji Europy. Rzymianie wierzą, że Portugalczyk poprawi wyniki w drugim roku współpracy z zespołem, tak jak robił to we wcześniejszych klubach. Giallorossi rozpoczęli sezon meczem z Salernitaną, która w poprzedni weekend zdążyła zaliczyć wpadkę w Pucharze Włoch.

Rzymianie przeważali, ale nie zdobyli wcześnie prowadzenia z powodu niewykorzystanych sytuacji podbramkowych Nicolo Zaniolo. Do bramki gospodarzy strzelił celnie Bryan Cristante w 33. minucie i od tego momentu Roma miała czego bronić w Salerno. Zrobiła to z powodzeniem i co prawda mało efektownie, ale rozpoczęła sezon od zdobycia trzech punktów.

Aż trzech Polaków rozpoczęło sezon w podstawowym składzie Spezii. Do Jakuba Kiwiora i Arkadiusza Recy dołączył w letnim oknie transferowym Bartłomiej Drągowski. Przeciwnikiem zespołu z Ligurii było Empoli, które straciło po okresie wypożyczenia Szymona Żurkowskiego. To zarazem były klub Drągowskiego.

Spezia zdobyła prowadzenie strzałem M'Bali Nzoli w 36. minucie, który z ostrego kąta trafił między nogami bramkarza do siatki. Empoli nie odpowiedziało do końca spotkania. Drągowski i Kiwior zagrali do końca, a Reca został zmieniony w 75. minucie.