"Może nie być łatwo". Boniek ostrzegł Lewandowskiego przed tym piłkarzem Barcelony

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Jose Breton/Pics Action/NurPhoto / Robert Lewandowski
Getty Images / Jose Breton/Pics Action/NurPhoto / Robert Lewandowski

Robert Lewandowski ma już na swoim koncie pierwsze trafienia dla FC Barcelony. Zbigniew Boniek w rozmowie z Interią stwierdził, że Polak byłby skuteczniejszy w Bayernie. Ostrzegł też "Lewego" przed jednym z klubowych kolegów.

W niedzielę FC Barcelona rozbiła na wyjeździe Real Sociedad 4:1. Już w 1. minucie wynik spotkania otworzył Robert Lewandowski, ale gospodarze szybko wyrównali. Po przerwie do ofensywy ruszyli Katalończycy, którzy dobili przeciwnika i odnieśli pierwsze w tym sezonie zwycięstwo.

Lewandowski rozegrał 90 minut i dwukrotnie pokonał bramkarza rywali. W podstawowym składzie Barcy zagrał także Ousmane Dembele, który raz trafił do siatki zespołu z San Sebastian.

W wywiadzie udzielonym Interii Zbigniew Boniek odniósł się do stylu gry FC Barcelony. Zwrócił uwagę właśnie na Dembele i ostrzegł przed nim Lewandowskiego. - Z takim Ousmane Dembele może nie być łatwo, on jest indywidualistą, lubi kiwać, sam zdobywać bramki - powiedział były prezes PZPN.

Boniek uważa, że Lewandowski byłby skuteczniejszy, gdyby został w Bayernie Monachium. Były klub Polaka w trzech pierwszych kolejkach strzelił aż piętnaście goli. Zwrócił też uwagę na różnice w systemie gry Bayernu i Barcelony.

- Gdyby Lewandowski został na Allianz Arena, miałby już pewnie 5-7 bramek. Tak na chłopski rozum. Tam wszyscy grali na niego, bo każdy z kolegów był przekonany, że tak jest najlepiej dla zespołu. W Barcelonie Robert będzie musiał przekonać do tego swoje otoczenie - dodał.

Czy Robert Lewandowski zostanie królem strzelców La Ligi?