Metamorfoza w przerwie - relacja z meczu Górnik Łęczna - Znicz Pruszków

Najważniejszym momentem niedzielnego pojedynku okazała się... przerwa. W ciągu 15 minut trener Tadeusz Łapa dotarł do swoich piłkarzy i zmobilizował ich do ambitnej gry, z kolei goście zupełnie się pogubili i wrócili z Lubelszczyzny na tarczy.

Paweł Patyra

Goście od początku postawili na kontrataki i szybko zebrali owoce swojej taktyki. W 8. minucie piłkę Tomasz Feliksiak wycofał piłkę do Pawła Kaczmarka, który uderzył bardzo mocno i piłka po rykoszecie wpadła do siatki. Chwilę później przed świetną szansą stanął Feliksiak, ale przegrał pojedynek jeden na jednego z Jakubem Wierzchowskim.

Sprawy obrały obrót niekorzystny dla gospodarzy, a jednak nie potrafili zrobić nic, aby zmienić wynik. Wśród piłkarzy mnożyły się nieporozumienia i niecelne podania. Prejuce Nakoulma próbował wykorzystać swoją szybkość, jednak przy biernej postawie partnerów na niewiele się to zdało. W 15. minucie napastnik z Burnika Faso przymierzył zza szesnastki i efektowną interwencją popisał się Adrian Bieniek.

Znicz czekał na błąd rywali i był bliski szczęścia w 32. minucie. Felisiak wybiegł zza dwóch obrońców i ofiarnym wślizgiem w polu karnym zatrzymał go Wallace Benevente. Nie powiodło się również Łukaszowi Adamskiemu, którego uderzenie obronił golkiper.

Nieporadność drużyny doprowadzała do szewskiej pasji Tadeusza Łapę i nie czekał on ze zmianami do przerwy. Na ławce usiedli dwaj nieporadni napastnicy, a ich miejsca zajęli: Damir Kojasević i Grzegorz Szymanek. - Powiem szczerze, że były to dwie pozycje, gdzie do końca miałem dużo wątpliwości kogo wystawić. Chyba troszeczkę się pomyliłem - zdradza trener.

W szatni gospodarzy emocje sięgnęły zenitu. Mocne słowa, które padły przyniosły spodziewany efekt. - Było badzo ostro, bo była ku temu okazja. Graliśmy źle - nie to, co zakładał trener i nie to, co sami chcieliśmy - przyznaje Piotr Karwan.

Pierwsze ostrzeżenie dla Znicza dał Paweł Tomczyk. W 49. minucie mocno kopnął on z ostrego kąta, a Bieniek wybił piłkę przed siebie, ale po chwili złapał ją. 120 sekund później było już 1:1. Górnik wyprowadził szybką kontrę. Sławomir Nazaruk podał do Nakoulmy, który strzelił w okienko.

Goście nie zdołali jeszcze otrząsnąć się z straty bramki, a już przegrywali 1:2. Damir Kojasević zagrał na lewą stronę do Nazaruka, który płaskim strzałem z ostrego kąta w długi róg pokonał Bieńka. - Założenia przedmeczowe zostały w szatni - z nutą smutku w glosie mówi Piotr Klepczarek.

Pruszkowianie nie mieli pomysłu na grę, z trudem przedostawali się oni w okolice bramki gospodarzy. Co prawda, w 86. minucie po rozegraniu rzutu wolnego trafili do siatki, ale wcześniej sędzia zasygnalizował pozycję spaloną. - Poza tym wyimaginowanym rzutem wolnym, z którego nawet obrońca się śmiał, którego niby faulowałem Znicz nie stworzył sytuacji - ironizuje Nazaruk.

Z kolei Górnik mógł podwyższyć prowadzenie. Aktywny był Kojasević, próbował nawet strzału przewrotką - bez skutku. Na ogół brakowało ostatniego podania, jak choćby w 80. minucie, kiedy gospodarze ruszyli z szybkim kontratakiem. Kojasević podał do Nakoulmy, a ten nie zdecydował się na strzał, ale próbował odegrać do Rafała Niżnika. Doświadczony pomocnik zachował się jednak niczym lekkoatleta - przebiegł bowiem ponad pół boiska, ale nie wyrażał zainteresowania przejęciem piłki i groźna akcja spaliła na panewce.

Górnik Łęczna - Znicz Pruszków 2:1 (0:1)
0:1 - Kaczmarek 8'
1:1 - Nakoulma 51'
2:1 - Nazaruk 56'