La Liga rozpędza się. Beniaminek zaspał i przegrał

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / David Borrat  / Iago Aspas cieszy się z gola
PAP/EPA / David Borrat / Iago Aspas cieszy się z gola

Rozpoczęła się 3. kolejka w La Liga. W pierwszym spotkaniu padł tylko jeden gol. Beniaminek Girona uległ na własnym stadionie Celcie Vigo 0:1.

W tym artykule dowiesz się o:

Po awansie do La Liga piłkarze Girony w 2. kolejce odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Na premierowy komplet punktów czekali gracze Celty Vigo. Udało się w piątek na początek 3. kolejki.

W spotkaniu padł tylko jeden gol. W przerwie myślami w szatni zostali gracze Girony, co wykorzystali goście. W 49. minucie precyzyjnym strzałem popisał się Iago Aspas. Bramkarz miejscowych był bez szans.

Gospodarze szukali wyrównania, ale przez większą część 2. odsłony niewiele potrafili zdziałać. Celta Vigo mogła się cieszyć z pierwszej w sezonie wygranej.

Girona FC - Celta Vigo 0:1 (0:0) 0:1 - Iago Aspas 49'

Real Betis - Osasuna Pampeluna 1:0 (1:0) 1:0 - Borja Iglesias 34'