Milik zadebiutował w barwach Juventusu

Juventus Turyn mógł prowadzić pewnie z AS Roma, jednak ostatecznie tylko zremisował 1:1. W hicie Serie A zagrało trzech Polaków, w tym Arkadiusz Milik, który kilkadziesiąt godzin po podpisaniu kontraktu otrzymał kwadrans na boisku.

Michał Gałęzewski
piłkarze Juventusu cieszą się z bramki PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO / Na zdjęciu: piłkarze Juventusu cieszą się z bramki
Tuż po podpisaniu kontraktu w Juventusie Turyn, Arkadiusz Milik znalazł się w szerokiej kadrze nowego pracodawcy. Reprezentant Polski, podobnie jak Nicola Zalewski z AS Romy zaczął jednak mecz na ławce - w wyjściowym składzie Juventusu był oczywiście Wojciech Szczęsny.

Szczęsny i Milik mogli wyskoczyć w górę z radości już w 2. minucie spotkania. Juventus wywalczył rzut wolny w okolicach pola karnego i zgodnie z przewidywaniami do piłki podszedł Dusan Vlahović. Serbski napastnik uderzył nie do obrony - piłka minęła mur i wpadła do bramki od poprzeczki.

Po zdobytym golu wciąż więcej do powiedzenia mieli gospodarze. Juventus zdobył nawet bramkę, która po interwencji VAR-u została jednak anulowana. Szczególnie mógł tego żałować Manuel Locatelli, którego piękny strzał nie mógł zostać uznany przez wcześniejsze dotknięcie piłki ręką przez piłkarza zespołu z Turynu.

Już w przerwie Jose Mourinho sięgnął po Nicolę Zalewskiego, który zastąpił Leonardo Spinazzolę. Zmiany Portugalczyka na nic się jednak nie zdały. Obraz gry nie ulegał zmianie, wciąż to Juventus prowadził grę, a piłkarze z Rzymu się temu przyglądali.

AS Roma nie miała wielu argumentów na boisku, jednak wykorzystała stały fragment gry. Po rzucie rożnym wywalczonym przez Nicolę Zalewskiego, piłkę w ekwilibrystyczny sposób podał w pole bramkowe Paulo Dybala i Tammy Abraham wyrównał wynik meczu. Bezrobotny dotychczas Wojciech Szczęsny skapitulował.

W 77. minucie spotkania, debiutu w Juventusie doczekał się Arkadiusz Milik, który zastąpił Fabio Mirettiego. Polak co prawda gola nie strzelił, ale zdołał wykazać się bardzo dobrą interwencją obronną, gdy wybił piłkę z linii na 5 minut przed końcem regulaminowego czasu gry.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1 i Juventus biorąc pod uwagę przebieg spotkania ma czego żałować. Arkadiusz Milik natomiast tak szybko debiutując otrzymał dowód, że ma być ważną postacią w swoim zespole.

Juventus FC - AS Roma 1:1 (1:0)
1:0 - Dusan Vlahović 2'
1:1 - Tammy Abraham 69'

Juventus Turyn: Wojciech Szczęsny - Mattia De Sciglio, Danilo, Bremer, Alex Sandro - Manuel Locatelli (85' Nicolo Rovella), Adrien Rabiot (58' Denis Zakaria), Fabio Miretti (77' Arkadiusz Milik) - Juan Cuadrado (77' Weston McKennie), Dusan Vlahović (86' Moise Kean), Filip Kostić.

AS Roma: Rui Patricio - Gianluca Mancini (46' Stephan El Shaarawy), Chris Smalling, Roger Ibanez - Rick Karsdorp (62' Zeki Celik), Bryan Cristante, Nemanja Matic, Leonardo Spinazzola (46' Nicola Zalewski), Lorenzo Pellegrini (90+3' Edoardo Bove) - Paulo Dybala (78' Marash Kambulla), Tammy Abraham

Żółte kartki: Locatelli (Juventus), Cristante (Roma).

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Arkadiusz Milik będzie ważną postacią Juventusu?