• Skoki

Paulo Dybala zdobywa serca w Rzymie. Pierwszy taki mecz Argentyńczyka

AS Roma i Inter Mediolan wywiązali się z roli faworytów. Pucharowicze odnieśli zwycięstwa z beniaminkami na swoim terenie. W wygranym 3:0 starciu Giallorossich z Monzą dwa gole strzelił Paulo Dybala.

radość piłkarzy AS Romy PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: radość piłkarzy AS Romy
Paulo Dybala nabiera rozpędu po głośnych przenosinach z Juventusu do AS Romy. W poprzednim, prestiżowym dla Argentyńczyka meczu w Turynie efektownie asystował on przy golu na 1:1 Tammy'ego Abrahama. We wtorek Giallorossi zagrali na Stadio Olimpico z beniaminkiem Monzą i Dybala był pierwszoplanowym piłkarzem tego starcia.

W 18. minucie Dybala pognał w kierunku bramki Monzy po przedłużeniu podania przez Tammy'ego Abrahama. Argentyńczyk nie dał się dogonić obrońcom i skutecznie kopnął piłkę w kierunku dalszego narożnika. Abraham odwdzięczył się Dybali za asystę w meczu z Juventusem i pomógł również przy golu na 2:0. Sprowadzony latem pomocnik wykonał dobitkę strzału Anglika.

Rzymianie nie byli w tym meczu minimalistami i kontynuowali natarcie na bramkę bezradnego przeciwnika. Po golu na 3:0 Rogera Ibeneza w 61. minucie, piłkarze Monzy praktycznie stracili szansę na zapunktowanie na Stadio Olimpico. Nicola Zalewski był w podstawowym składzie Romy i grał do 65. minuty. Bez niego na boisku wynik już się nie zmienił.

Nie rozczarował Inter Mediolan, który identycznie jak AS Roma zagrał jako gospodarz z beniaminkiem. Podopieczni Simone Inzaghiego wcześnie podnieśli się po porażce z Lazio i pokonali 3:1 Cremonese.

Pierwsza bramka Joaquina Correi nie była jeszcze efektowna, ale drugie trafienie Nicolo Barelli robiło duże wrażenie. Reprezentant Włoch huknął z woleja po miękkim podaniu Hakana Calhanoglu. Gola na 3:0 dorzucił Lautaro Martinez, a Cremonese było stać na ładne trafienie honorowe Davida Okereke w ostatniej minucie podstawowego czasu.

4. kolejka Serie A:

AS Roma - AC Monza 3:0 (2:0)
1:0 - Paulo Dybala 18'
2:0 - Paulo Dybala 32'
3:0 - Roger Ibanez 61'

Inter Mediolan - US Cremonese 3:1 (2:0) 1:0 - Joaquin Correa 12' 2:0 - Nicolo Barella 38' 3:0 - Lautaro Martinez 76' 3:1 - David Okereke 90'