Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Skandal. Reprezentacja Rosji wraca do gry

To jest nieprawdopodobne jak Rosjanie śmieją się całemu światu w twarz. W momencie kiedy w Ukrainie giną tysiące bezbronnych osób, reprezentacja Rosji wraca do gry mimo zakazu od FIFA. Co więcej, zmierzy się ze znaną europejską reprezentacją.

Artur Babicz
Artur Babicz
Reprezentacja Rosji w piłce nożnej Getty Images / Mike Kireev/NurPhoto / Reprezentacja Rosji w piłce nożnej
Po raz ostatni reprezentacja Rosji rozegrała oficjalny mecz 14 listopada 2021 roku przeciwko Chorwacji. Następnym starciem miała być potyczka z Polską w ramach barażów do mistrzostwa świata 2022. Do meczu jednak nie doszło, ponieważ Rosjanie zostali wykluczeni z rozgrywek przez FIFĘ.

Wszystko za sprawą brutalnego ataku zbrojnego Rosji na Ukrainę, który zaczął się 24 lutego 2022 roku. W wyniku wojny każdego dnia u naszych wschodnich sąsiadów giną kolejne bezbronne osoby. Wiele miast, fabryk czy instytucji pożytku publicznego zostało zbombardowanych przez Rosjan.

Jednak tysiące żyć i zdemolowanie całego kraju dla Rosjan jest niczym. Bardziej niż zachowaniem swoich władz i wojsk oburzają się tym, iż tamtejsi sportowcy zostali wykluczeni z wielu rozgrywek. Dlatego rosyjskie władze robią wszystko, aby wróciła rywalizacja sportowa.

ZOBACZ WIDEO: Co robi Krzysztof Piątek? "Przypomina mi jednego byłego piłkarza"

Tego przykładem ma być piłkarska reprezentacja Rosji. Za pośrednictwem rosyjskich mediów ogłoszono już, że mimo zakazu od FIFA 19 listopada w Sankt Petersburgu odbędzie się mecz towarzyski. Krajem, który zgodził się na rywalizację z Rosjanami okazała się Bośnia i Hercegowina.

- To dobra wiadomość! Musi być jakieś złagodzenie. Europejska drużyna nie zaryzykowałaby, co oznacza, że gdzieś otrzymała zgodę na to, że może rozegrać mecz towarzyski z Rosją. FIFA zdecydowała, że nie można z nami grać, ale Federacja Piłkarska Bośni i Hercegowiny zgodziła się, co oznacza, że do meczu dojdzie. Jest to krok, po którym nastąpi możliwość otwarcia wrót i udzielenia nam przebaczenia, na podstawie niemieszania "sportu poza polityką". Niech nasi piłkarze robią swoje - mówił Borys Ignatjew, były trener Rosjan.

To nie wszystko. Jeszcze wcześniej, bo 24 września, reprezentacja Rosji ma zagrać sparing z Kirgistanem. Natomiast w listopadzie ma odbyć się starcie z Iranem. Te plany to tylko kolejny pokaz tego jak Rosjanie lekceważą międzynarodowe ustalenia i zakazy.

Protesty w Bośni

Warto podkreślić, że spływają pierwsze słowa krytyki z Bośni i Hercegowiny. Natomiast na najbardziej zdecydowany krok zdecydowała się prezydent Sarajewa - Bnjamina Karić - która wprost się sprzeciwiła grze reprezentacji jej ojczyzny z Rosją.

Co więcej, zagroziła ona, że jeżeli dojdzie do tego pojedynku to zakończy współpracę z bośniacką federacją. Oznaczałoby to, iż ta reprezentacja nie zagrałaby już oficjalnego meczu w stolicy kraju.

Zobacz także: Wielki talent zostanie w FC Barcelonie
Zobacz także: Szalone okienko transferowe znanego klubu

Czy Bośnia i Hercegowina powinna zostać wykluczona z rozgrywek FIFA za uczestnictwo w meczu z Rosją?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×