Pierwsza nagroda Haalanda w Anglii. Nie mogło być inaczej

To nie może zaskakiwać. Fantastyczny Erling Haaland pierwszy raz w swojej karierze został nagrodzony przez władze Premier League.

Kamil Sobala
Erling Haaland Getty Images / Michael Regan / Na zdjęciu: Erling Haaland
Erling Haaland "wszedł z drzwiami" do Premier League, strzelając dotychczas 10 bramek w sześciu spotkaniach. Świetna forma Norwega musiała zostać doceniona i tak też się stało. Władze ligi wybrały 22-latka najlepszym zawodnikiem miesiąca.

Różnie bywało z zawodnikami z Bundesligi, dołączającymi do angielskich klubów. Nie zawsze prezentowali się oni zgodnie z oczekiwaniami. Świetnym przykładem jest chociażby Timo Werner, dla którego różnica poziomu była zbyt wysoka. Jednak zupełne inaczej jest w przypadku byłego piłkarza Borussii Dortmund.

Norweski napastnik już w swoim pierwszym meczu strzelił West Hamowi aż dwie bramki. W drugiej kolejce musiał nacieszyć się jedynie asystą (przeciwko Bournemouth), ale już od kolejnej serii gier zaczął strzelać bez przerwy, a jego strzelecka passa trwa do dziś.

22-latek ma na swoim koncie także dwa hat-tricki. Pierwszy z nich ustrzelił w starciu z Crystal Palace (27 sierpnia), natomiast drugi dorzucił do kolekcji kilka dni później, podczas rywalizacji z Nottingham Forest.

Haaland przeszedł do City w ramach minionego okienka transferowego. "Obywatele" zapłacili wówczas za niego 60 mln euro.

Patrząc na dokonania Norwega, jak i sytuację w tabeli, można śmiało stwierdzić, że transfer ten był strzałem w dziesiątkę. Podopieczni Pepa Guardioli usytuowali się na pozycji wicelidera, tracąc do pierwszego Arsenalu zaledwie punkt.

Teraz przed klubem z niebieskiej części Manchesteru starcie z Wolverhampton na wyjeździe. "Wilki" umiejscowiły się w drugiej połowie ligowego rozdania, jednak cały czas dążą do polepszenia swojej sytuacji. Dowodem na to jest chociażby sprowadzenie Diego Costy.

Pierwszy gwizdek tego pojedynku wybrzmi już 17 września o godzinie 13:30. Transmisja w Viaplay.

Władze Premier League wręczyły także nagrodę "trenera miesiąca". Tytuł ten został przyznany Mikelowi Artecie.

Popis bramkarza Lecha Poznań! Tak obronił rzut karny rywali (WIDEO)