"Było nieprzyjemnie w szatni". Trener Miedzi wyciągnie konsekwencje

Nierozsądne zachowanie Angelo Henriqueza osłabiło w końcówce Miedź Legnica, która przegrała 2:3 z Legią Warszawa. - Nie mam zamiaru go usprawiedliwiać. Konsekwencje na pewno będą - mówi trener Wojciech Łobodziński.

Maciej Siemiątkowski
Piłkarz Miedzi Legnica Angelo Henriquez cieszy się z gola PAP / Leszek Szymański / Piłkarz Miedzi Legnica Angelo Henriquez cieszy się z gola
- Kolejny raz przeżyliśmy to samo. Prowadziliśmy i roztrwoniliśmy wynik - analizuje w żołnierskich słowach trener Miedzi, Wojciech Łobodziński.

Jego drużyna przegrała z Legią w Warszawie 2:3, choć po pierwszym kwadransie prowadziła 2:0. Przewagę zdążyła oddać do przerwy, a w drugiej połowie gospodarze wywalczyli zwycięstwo po drugim efektownym trafieniu Filipa Mladenovicia.

- Nadal mieliśmy szanse przy remisie, a potem przy wyniku 2:3. Ale to, że postraszyliśmy, nic nie znaczy. Nie mamy punktów - dodaje.

I zwraca uwagę, że przed zespołem intensywne tygodnie. - Musimy pracować ze zdwojoną siłą. Szczególnie jeśli chodzi o obronę - przyznaje trener.

Sytuacja beniaminka pogorszyła się w drugiej połowie. Wtedy Legia wyszła na prowadzenie, a Miedź w końcówce straciła zawodnika. W 78. minucie po dyskusji z arbitrem Angelo Henriquez rzucił ze złości bidonem. Za to został ukarany drugą żółtą kartką.

- Było nieprzyjemnie w szatni. Sam pamiętam podobne momenty, kiedy byłem piłkarzem. Mam nadzieję, że Angelo zrozumie te sytuację. Nie mam zamiaru go usprawiedliwiać. Konsekwencje na pewno będą - mówił Łobodziński o rozmowie z Henriquezem po meczu.

Nie był to jednak jedyny piłkarz, któremu w meczu z Legią puszczały nerwy. Arbiter Damian Kos sześć razy ukarał piłkarzy żółtą kartką. - Sędzia trochę nie wytrzymał intensywności meczu. Nie jest doświadczony. Nie udźwignął - komentuje trener Miedzi.

Po dziewięciu meczach beniaminek z Legnicy zdobył pięć punktów i jest przedostatni w tabeli. Od dołu tabeli spróbuje odbić się po przerwie reprezentacyjnej w starciu ze Stalą Mielec zaplanowanym na 2 października.