Kanji Okunuki katem Korony Kielce

W 10. kolejce PKO Ekstraklasy 2022/2023 Górnik Zabrze, chociaż przegrywał z Koroną Kielce 0:1, ostatecznie za sprawą dubletu Japończyka Kanjiego Okunukiego zdołał odwrócić losy meczu i zwyciężył 2:1.

Tomasz Rosiński
Na zdjęciu (z pierwszym planie): Dalibor Takac (z lewej) i Robert Radok (z prawej) PAP / Piotr Polak / Na zdjęciu (z pierwszym planie): Dalibor Takac (z lewej) i Robert Radok (z prawej)
Zarówno Korona, jak i Górnik nie zachwycają w obecnym sezonie Ekstraklasy i trudno było wskazać faworyta niedzielnej konfrontacji w Kielcach.

Sam początek spotkania należał do kielczan, którzy mocno ruszyli do ataku. Najpierw niecelny strzał oddał Łukasz Sierpina, a po chwili płasko huknął Bartosz Śpiączka, lecz piłkę pewnie złapał Kevin Broll.

Taki obrót spraw podrażnił zabrzan, którzy starali się szybko odpowiedzieć na te groźne akcje gospodarzy. Jednakże futbolówka po zagraniach Kanjiego Okunukiego, Roberta Dadoka oraz Richarda Jensena nie wpadła do siatki.

W 16. minucie wynik rywalizacji zdołali otworzyć podopieczni Leszka Ojrzyńskiego. Wówczas Bartosz Śpiączka powalczył o piłkę przy linii końcowej i zgrał ją do Jakuba Łukowskiego, który mocnym uderzeniem pokonał Brolla.

Później gra była szarpana z obydwu stron. Pojawiło się sporo fauli, a nadto sędzia Damian Sylwestrzak musiał na kilka minut przerwać mecz, gdyż kibice na trybunach odpalili race i na murawie pojawił się dym.

Po wznowieniu batalii przewagę optyczną mieli zawodnicy prowadzeni przez trenera Bartoscha Gaula, którzy doprowadzili do remisu w doliczonym czasie gry pierwszej połowy za sprawą Kanjiego Okunukiego. Japończyk przeprowadził indywidualną akcję, a w jej końcowej fazie z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki.

Dzięki tej bramce Górnik Zabrze złapał wiatr w żagle i po zmianie zadał drugi cios. W 57. minucie Piotr Krawczyk wycofał piłkę do Okunukiego, który przymierzył wewnętrzną częścią stopy i skompletował dublet.

Po drugim golu Górnicy cofnęli się i czyhali na to, co zrobi ich rywal. Natomiast kielczanie próbowali zaatakować, ale robili to dość nieudolnie i nie potrafili zaskoczyć defensywy przeciwnika. Ostatecznie zabrzanie dowieźli to cenne zwycięstwo do końcowego gwizdka arbitra.