Popis Jóźwiaka za oceanem. Był jednym z bohaterów meczu [WIDEO]

Kamil Jóźwiak poprawił swoje statystyki na amerykańskich boiskach. Skrzydłowy Charlotte FC zaliczył dwie asysty w wygranym 4:0 starciu z Philadelphią Union.

Rafał Szymański
druga asysta Jóźwiaka YouTube / Charlotte FC / Na zdjęciu: druga asysta Jóźwiaka
W 24. minucie akcja zaczęła się od Karola Świderskiego, który na lewej flance uruchomił Kamila Jóźwiaka. Skrzydłowy wypatrzył wbiegającego w pole karne Daniela Riosa i Meksykanin tylko dopełnił formalności.

Jóźwiak ponownie błysnął dziewięć minut po zmianie stron. Piłkarz Charlotte FC zabawił się z rywalami pod bramką, po chwili przekazał piłkę Riosowi, a ten skompletował dublet.

27-latek był w świetnej formie strzeleckiej. W końcówce spotkania Rios dorzucił jeszcze dwa gole. W nocy z soboty na niedzielę Charlotte FC wygrało 4:0 z prowadzącą w tabeli Konferencji Wschodniej Philadelphią Union.

Po stronie gospodarzy Jóźwiak i Świderski rozegrali po 80 minut, natomiast Jan Sobociński obejrzał mecz z ławki rezerwowych. Pierwszy z wymienionych łącznie ma na koncie trzy asysty w bieżącym sezonie Major League Soccer. Pochodzący z Międzyrzecza piłkarz nie został powołany na wrześniowe zgrupowanie Biało-Czerwonych i wciąż walczy o bilet do Kataru.

Charlotte FC - Philadelphia Union 4:0 (1:0)
1:0 - Daniel Rios 24'
2:0 - Daniel Rios 54'
3:0 - Daniel Rios (k.) 72'
4:0 - Daniel Rios 90+1'

Dwie asysty Kamila Jóźwiaka (od 0:16 i 1:25):

Czy Jóźwiak pojedzie na mistrzostwa świata?