Kolejna wygrana Augsburga. Robert Gumny z asystą na wagę trzech punktów

W meczu kończącym 8. kolejkę Bundesligi FC Augsburg wygrał na wyjeździe z FC Schalke 04 Gelsenkirchen 3:2. Gospodarze odrobili dwie bramki straty, grali z przewagą jednego zawodnika, ale finalnie nie zdobyli ani jednego punktu.

Tomasz Galiński
Robert Gumny WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Robert Gumny
Jeśli w najbliższych tygodniach gra Schalke 04 Gelsenkirchen się nie poprawi, to może się okazać, że wróci szybciej do 2.Bundesligi szybciej niż się spodziewali. Zespół z Gelsenkirchen przegrał na własnym boisku z FC Augsburg 2:3. Była to ich czwarta przegrana w tym sezonie. Jednym z bohaterów przyjezdnych został Robert Gumny, który popisał się świetną asystą przy trzecim golu dla gości.

Polak miał trochę miejsca na prawym skrzydle i niezwykle precyzyjnie dograł piłkę w pole karne, z czego użytek zrobił Andre Hahn i strzelił dość nieoczywistego gola. To dało komplet punktów ekipie z Augsburga.

Dlaczego nieoczywistego? Bo wydawało się, że to Schalke jest na dobrej drodze do zwycięstwa. Gospodarze odrobili dwie bramki straty, grali z przewagą jednego zawodnika po czerwonej kartce (w konsekwencji dwóch żółtych) dla Mergima Berishy.

Rafał Gikiewicz bronił pewnie, choć trzeba przyznać, że zbyt wielu okazji do pokazania swoich umiejętności nie miał. Nie zawinił przy żadnym z goli - w obu przypadkach był bezradny. Augsburg wygrał czwarte spotkanie w tym sezonie i umocnił się na bezpiecznym miejscu w środku tabeli.

Wcześniej odbył się mecz w Berlinie, gdzie Hertha zremisowała z Hoffenheim 1:1. Jako pierwsi gola strzelili goście, gdy Andrej Kramarić dostawił nogę po płaskim strzale kolegi z drużyny z szesnastego metra. Wyrównał dwanaście minut później Dodi Lukebakio. Berlińczycy wykorzystali błąd w rozegraniu rywala na własnej połowie.