Wielkie niespodzianki w Ligue 1! Faworyci pogubili punkty ze słabeuszami

Wielcy faworyci Ligue 1 zatrzymani. Olympique Marsylia doznał sensacyjnej porażki ze słabeuszem, nie wygrał też Paris Saint-Germain, który sam sobie narobił kłopotów.

Szymon Mierzyński
Kylian Mbappe Getty Images / Carlos Rodrigues / Na zdjęciu: Kylian Mbappe
Mistrz Francji mierzył się na wyjeździe ze Stade de Reims i już w końcówce pierwszej połowy naraził się na spore komplikacje. Czerwoną kartkę otrzymał bowiem Sergio Ramos.

Gospodarze, którzy plasowali się tuż nad strefą spadkową, wyczuli szansę na zwycięstwo i w przekroju całej rywalizacji oddali nawet więcej strzałów niż ich faworyzowany rywal. W ostatnich minutach oba zespoły skupiły się jednak na przepychankach i zamiast emocji czysto piłkarskich, mieliśmy festiwal napomnień.

Gole ostatecznie nie padły i paryżanie po raz drugi w obecnym sezonie stracili punkty.

Nieprawdopodobnie potknął się Olympique Marsylia. Podopieczni Igora Tudora, mimo szybkiego wyjścia na prowadzenie, ostatecznie przegrali na Stade Velodrome ze słabiutkim dotąd AC Ajaccio 1:2.

Dzięki tej sensacji beniaminek odniósł drugie zwycięstwo w trwającej edycji i opuścił ostatnią pozycję w tabeli. Marsylczycy pozostają wiceliderem rozgrywek.

Stade de Reims - Paris Saint-Germain 0:0

Stade de Reims: Yehvann Diouf - Alexis Flips (76' Mitchell Van Bergen), Andrew Gravillon, Emmanuel Agbadou, Yunis Abdelhamid, Bradley Locko, Dion Lopy (84' Nathanael Mbuku), Azor Matusiwa, Marshall Munetsi, Arber Zeneli (79' Kamory Doumbia), Folarin Balogun.

Paris Saint-Germain: Gianluigi Donnarumma - Danilo Pereira, Marquinhos, Sergio Ramos, Nordi Mukiele, Fabian Ruiz, Marco Verratti (46' Vitinha), Juan Bernat, Carlos Soler (57' Neymar), Kylian Mbappe, Pablo Sarabia (88' Achraf Hakimi).

Żółte kartki: Marshall Munetsi, Andrew Gravillon, Bradley Locko (Stade de Reims) oraz Marco Verratti, Achraf Hakimi, Neymar, Kylian Mbappe (Paris Saint-Germain).

Czerwona kartka: Sergio Ramos /42' za drugą żółtą/ (Paris Saint-Germain).

Sędzia: Pierre Gaillouste.

Olympique Marsylia - AC Ajaccio 1:2 (1:1)
1:0 - Dimitri Payet (k.) 15'