Trener Barcelony już to zapowiedział. Będzie zmiana, chodzi o "Lewego"

FC Barcelona wygrała z Celtą Vigo 1:0 po trafieniu Pedriego. Po meczu trener Xavi odetchnął z ulgą. Wytłumaczył, dlaczego poniżej oczekiwań zagrał Robert Lewandowski.

Łukasz Witczyk
Xavi Getty Images / Marco Luzzani / Na zdjęciu: Xavi
W niedzielę FC Barcelona zrealizowała cel, jakim było zwycięstwo nad Celtą Vigo, dzięki czemu kataloński zespół wrócił na pozycję lidera rozgrywek La Liga. Wygrana nie przyszła jednak łatwo. W drugiej połowie Celta miała kilka szans na to, by odmienić losy spotkania.

Niewidoczny był Robert Lewandowski. Polski napastnik nie powiększył swojego dorobku bramkowego. Defensywa Celty grała na tyle dobrze, że odcięła go od podań. "Lewy" nie miał okazji do tego, by zagrozić bramce przeciwnika.

Swojego najlepszego napastnika w pomeczowej rozmowie z Barca TV wytłumaczył Xavi. - Musimy bardziej szukać Roberta Lewandowskiego, druga połowa nie była dla niego komfortowa, tak jak dla całej drużyny, ale musimy generować więcej akcji dla niego, szukać go - powiedział szkoleniowiec.

Pierwsza połowa była zdecydowanie lepsza w wykonaniu Barcelony. Trener Blaugrany dodał, że męczące dla drużyny jest granie co trzy dni. Teraz w ciągu tygodnia znów Barca rozegra dwa spotkania.

- W pierwszej połowie zdominowaliśmy ich, mieliśmy 45 bardzo dobrych minut, a potem obniżyliśmy intensywność i tempo. Musimy być bardziej konsekwentni. Celta jest niewygodnym przeciwnikiem i gra bardzo dobrze. Cierpieliśmy, a granie co 3 dni męczy nas - dodał Xavi.

Polak w tym sezonie w La Liga strzelił już dziewięć goli, a jego dorobek uzupełniają trzy trafienia w Lidze Mistrzów. Teraz przed Lewandowskim i Barceloną dwa bardzo ważne spotkania. Najpierw Blaugrana zmierzy się u siebie z Interem Mediolan, a stawką będzie przedłużenie szans na awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Mecz odbędzie się w środę.

Z kolei w niedzielę Barcelonę czeka pierwsze w tym sezonie El Clasico. Spotkanie w Madrycie rozpocznie się o godzinie 16:15, a transmisję przeprowadzi Eleven Sports 1, które dostępne jest w WP Pilot.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)