• Skoki

ŁKS Łódź potrzebował ponad godziny na nastawienie celownika

Podopieczni Kazimierza Moskala nie potknęli się w meczu z ostatnią w tabeli Sandecją Nowy Sącz, choć na zapewnienie sobie zwycięstwa 1:0 potrzebowali ponad godziny. W piątek w Fortuna I lidze wygrała także Resovia.

radość piłkarzy ŁKS-u Łódź WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: radość piłkarzy ŁKS-u Łódź
ŁKS miał w pierwszej połowie problem z wykorzystaniem sytuacji podbramkowych. Dawid Kort przegrał w pojedynku z bramkarzem Szymonem Tokarzem. Były też dwa uderzenia minimalnie niedokładne. Michał Trąbka trafił z dystansu w poprzeczkę, a Artemijus Tutyskinas z podobnego miejsca ustrzelił słupek. Gospodarze mieli czego żałować, choć także Sandecja miała jedną szansę na zdobycie prowadzenia.

Łodzianie nie chcieli pozwolić sobie na niepowodzenie w rywalizacji z ostatnim zespołem w tabeli. Niezmiennie napierali i w 63. minucie Piotr Janczukowicz strzelił na 1:0. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła pomógł mu rykoszet od gracza Sandecji. Najbardziej nerwowo w Łodzi zrobiło się po błędzie bramkarza, ale piłka po jego nonszalanckim zagraniu i odbiciu od przeciwnika, nie wpadła do sieci.

Także w piątek Resovia zwyciężyła 2:1 z Chojniczanką. Wszystko to, co najważniejsze w tym meczu, wydarzyło się między 60. a 80. minutą. Drużyna z Podkarpacia strzeliła w krótkim fragmencie dwa gole. Bartłomiej Eizenchart poradził sobie w sytuacji sam na sam z Mateuszem Kuchtą, a Kamil Antonik wykonał dobitkę strzału Macieja Górskiego. Chojniczanka odpowiedziała tylko golem Szymona Skrzypczaka i nie dogoniła rzeszowian.

Przebudzenie Resovii po zmianie trenera z Tomasza Grzegorczyka na Mirosława Hajdę robi wrażenie. Po długo wyczekiwanym i przełomowym zwycięstwie, poradziła sobie również w derbach Rzeszowa, a pokonanie Chojniczanki pozwala opuścić strefę spadkową. Ma od piątku identyczną liczbę 14 punktów jak drużyna z województwa pomorskiego.

14. kolejka Fortuna I ligi:

ŁKS Łódź - Sandecja Nowy Sącz 1:0 (0:0)
1:0 - Piotr Janczukowicz 63'

Chojniczanka Chojnice - Resovia 1:2 (0:0) 0:1 - Bartłomiej Eizenchart 60' 0:2 - Kamil Antonik 62' 1:2 - Szymon Skrzypczak 79'