Widzew Łódź dał lekcję futbolu KGHM Zagłębiu Lubin

Widzew Łódź nie zwalnia tempa w PKO Ekstraklasie. W spotkaniu 13. kolejki łodzianie ograli przed własną publicznością KGHM Zagłębie Lubin 3:0.

Tomasz Rosiński
piłkarze Widzewa Łódź PAP / Grzegorz Michałowski / Na zdjęciu: piłkarze Widzewa Łódź
Widzew jak na beniaminka radzi sobie dobrze w obecnym sezonie PKO Ekstraklasy i liczył, że uda mu się pokonać u siebie Zagłębie. Jednakże lubinianie zamierzali pokrzyżować te plany łodzian, co im się zupełnie nie udało.

Od początku rywalizacji przewagę optyczną mieli podopieczni Janusza Niedźwiedzia, w których szeregach wyróżniał się Bartłomiej Pawłowski, który w 7. minucie huknął w poprzeczkę.

Po chwili Pawłowski uderzył jeszcze lepiej, ale tym razem piłkę z linii bramkowej wybił Guram Giorbelidze i tym samym uchronił Miedziowych przed stratą gola.

Po słabym początku przebudzili się goście, którzy najlepszą okazję do zdobycia bramki mieli w 21. minucie. Wówczas Damjan Bohar celnie strzelił sprzed pola karnego, jednakże piłkę na korner wybił Henrich Ravas.

Jeszcze przed przerwą rzut karny sprokurował wcześniejszy bohater przyjezdnych, Giorbelidze, który ręką zablokował uderzenie Ernesta Terpiłowskiego. Najpierw jedenastki nie wykorzystał Marek Hanousek, ale sędzia Tomasz Musiał po konsultacji z VAR-em nakazał powtórkę strzału z 11. metra, gdyż zawodnicy zbyt szybko wbiegli w pola karne. Do piłki już nie podszedł Hanousek, lecz Martin Kreuzriegler, który zupełnie zmylił Bieszczada i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Tuż po zmianie stron Widzewiacy zadali drugi cios. Jordi Sanchez z łatwością ograł Jarosława Jacha i zagrał piłkę wzdłuż linii końcowej boiska, zaś formalności z najbliższej odległości dopełnił Terpiłowski.

Po chwili mogło, a nawet powinno być 3:0 dla miejscowej drużyny. Jednakże znakomitą interwencją po zagraniu Mato Milosa popisał się Kacper Bieszczad.

Co się odwlecze, to nie uciecze, bo w 66. minucie Widzew wygrywał różnicą trzech goli. Wtedy to Bartłomiej Pawłowski zagrał futbolówkę do Marka Hanouska, który z około 17 metrów trafił w "okienko" bramki strzeżonej przez Bieszczada.

Później beniaminek PKO Ekstraklasy już tylko kontrolował boiskowe wydarzenia zabezpieczając dostęp do własnej bramki i spokojnie dowiózł wysokie zwycięstwo do ostatniego gwizdka arbitra.