El Clasico. Kompletnie zagubiona obrona Barcelony. Efekt? 2:0 [WIDEO]

FC Barcelona znajduje się w kiepskiej sytuacji po pierwszej połowie El Clasico z Realem Madryt. "Królewscy" po 45 minutach mają dwubramkową zaliczkę. Tak padła druga z nich.

PS
Federico Valverde strzelcem drugiej bramki Twitter / Eleven Sports PL - Twitter / Federico Valverde strzelcem drugiej bramki
Formacja obronna, według wielu opinii, jest zdecydowanie najsłabszym punktem FC Barcelony w sezonie 2022/23. I to nawet mimo faktu, że przed niedzielnym meczem z Realem Madryt Barcelona straciła w ośmiu meczach ligowych tylko jedną bramkę. Duża w tym zasługa Marc-Andre ter Stegena, który świetnie spisywał się między słupkami.

Tylko w ciągu pierwszych 45 minut meczu z Realem FC Barcelona straciła więcej bramek, niż w ośmiu poprzednich spotkaniach. Już w 12. minucie "Królewskich" na prowadzenie wyprowadził Karim Benzema (zobacz).

W 35. minucie gospodarze znaleźli się w jeszcze bardziej komfortowej sytuacji, bowiem podwyższyli swoje prowadzenie. Real efektownie rozpracował zagubioną obronę Barcelony - Ferland Mendy wyłożył piłkę do niepilnowanego Federico Valverde, a ten mocnym, precyzyjnym strzałem pokonał ter Stegena.

Po 45 minutach Real prowadzi z Barceloną 2:0. Mecz transmituje Eleven Sports 1, kanał dostępny także na platformie WP Pilot.