O głosach tych dziennikarzy jest głośno. Takich wytypowali zwycięzców Złotej Piłki

Karim Benzema wygrał Złotą Piłkę z ogromną przewagą nad kolejnymi rywalami, ale okazuje się, że nie wszyscy wskazali go na 1. miejscu. Czterech dziennikarzy podało inne zestawienie, dwóch typowało... Mohameda Salaha!

Karol Wasiek
Mohamed Salah Getty Images / Mohamed Salah
W ostatni poniedziałek odbyła się gala Złotej Piłki. Plebiscyt organizowany przez magazyn "France Football" wygrał Karim Benzema, który otrzymał tytuł najlepszego piłkarza na świecie. Francuz wygrał z ogromną przewagą.

Napastnik Realu Madryt uzyskał 549 punktów. Nad drugim Sadio Mane zdobywca Ligi Mistrzów miał aż 356 punktów przewagi.

W plebiscycie wzięło udział 100 dziennikarzy. Każdy z nich na swojej liście umieścił pięciu zawodników. Pierwszy otrzymał sześć punktów, pozostali - od czterech do jednego.

Okazuje się, że nie wszyscy wskazali Benzemę na 1. miejscu. Ujawnił to profil "Instant Foot" na Twitterze. Czterech dziennikarzy wyłamało się i wskazało kogoś innego na najwyższym miejscu na swojej liście.

Dziennikarze z Egiptu i Holandii na pierwszym miejscu umieścili Mohameda Salaha, dziennikarz z Senegalu wybrał Sadio Mane, a ze Słowenii - Kevina De Bruyne.

Egipcjanin Salah w plebiscycie zajął dopiero 5. miejsce, zgromadził łącznie 116 puntów. Na 4. pozycji znalazł się Robert Lewandowski (170 pkt), a na najniższym stopniu podium ulokował się Kevin De Bruyne (175).